A A+ A++

Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne wyniki Spisu Powszechnego. Co z nich wynika? Sprawdź razem z portalem RynekPierwotny.pl.

Podczas konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, przedstawione zostały pierwsze i oficjalne wyniki Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent i premier.

Spis powszechny to jedno z najważniejszych narzędzi, instrumentów prowadzenia polityki, ponieważ pomaga w sposób maksymalnie obiektywny wyłonić wiele wniosków, od których potem zależy polityka gospodarcza, polityka inwestycyjna, społeczna czy w wielu innych obszarach – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Jak mieszkają Polacy?

Według pierwszych wyników, na dzień 31 marca 2021 r. na terenie kraju usytuowanych było prawie 15,2 mln mieszkań, które zlokalizowane były w około 6,8 mln budynków. W porównaniu z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 liczba mieszkań wzrosła o prawie 1,7 mln, dokładnie o 12,6%. Liczba budynków zwiększyła się o prawie 800 tys., dokładnie o 13,3%.

Powierzchnia mieszkań pozostających do dyspozycji ludności według stanu na 31 marca 2021 r. wyniosła 1121,3 mln m2 i w stosunku do wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 zwiększyła się o prawie 175 mln m2 – o 18,5%.).

Materiał opracowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd sowy po sarny i jeże. Pomogli wielu zwierzętom
Następny artykułPowiat Oświęcim: Auschwitz – symbol zagłady i piekła na ziemi. Czy świat wyciągnął wnioski z II wojny światowej?