A A+ A++

Dotarliśmy do raportu Państwowej Inspekcji Pracy, która w minionym roku przeprowadziła kontrolę w Zagłębiowskim Parku Sportowym w Sosnowcu. Przypomnijmy, że Paweł Doliński, wykonawca instalacji amoniakalnej na lodowisku, uważał, że jej użytkowanie jest niebezpieczne. ZPS odpowiadał, że nie ma na to żadnych dowodów.

Paweł Doliński z firmy WM International, która była wykonawcą instalacji amoniakalnej na nowym lodowisku w Sosnowcu, twierdził, że jej użytkowanie jest niebezpieczne z powodu braku odpowiedniej wentylacji. ZPS odpowiadał, że instalacja spełnia wszelkie normy oraz założenia projektowe i jest bezpieczna.

Ta sprawa ciągnie się od wakacji 2023 roku. “Zalecam natychmiastowe wyłączenie instalacji. (Chyba, że wentylacja jest zgodna z projektem – to proszę o natychmiastową weryfikacje sprawności działania!!!). W przeciwnym razie, narażacie Państwo siebie, pracowników oraz zawodników i kibiców na utratę zdrowia lub życia. Dodatkowo, proszę pamiętać, iż do wyjaśnienia sprawy eksploatujecie Państwo instalację na własną odpowiedzialność i ryzyko. Z powodu braku odpowiedniej wentylacji nie jesteśmy wstanie zapewnić Państwu opieki serwisowej i gwarancyjnej” – zaznaczał w mailu do Zagłębiowskiego Parku Sportowego Paweł Doliński.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolakom opadały ręce. Zaskakująca decyzja sędziów. “To trochę chore”
Następny artykułW Elblągu znów pobiegli z Piekarczykiem