A A+ A++

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w ramach programu “Czyste Powietrze”

Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski zaprasza mieszkańców miasta na pierwsze w tym roku spotkanie konsultacyjne w ramach programu “Czyste powietrze”.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca o godzinie 15:30 na sali sesyjnej Urzędu Miasta, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

 

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w programie “Czyste powietrze” będą mieli okazje uzyskać wszystkie potrzebne informacje od koordynatora gminnego punktu konsultacyjnego.

Program Priorytetowy Czyste powietrze” jest odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

W programie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie podstawowym (dochód do 100 tys. zł) oraz na poziomie podwyższonym (miesięczny przeciętny dochód do 1400 zł netto w gospodarstwach wielorodzinnych lub 1960 zł netto w gospodarstwach jednorodzinnych) do przedsięwzięć realizowanych w domach jednorodzinnych wolnostojących, budynkach znajdujących się w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, tj. m.in. wymiana pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizacja zewnętrzna i wewnętrzna, wymiana stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacja centralnego ogrzewania, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZAPOWIEDŹ: “Jesteśmy tylko do płacenia podatków” mówią mieszkańcy Drogosz
Następny artykułW stronę nowoczesności: Osiedla E i F – spacer po mieście