A A+ A++

W Sylwestra do Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie zgłosiła się mieszkanka miasta, która powiadomiła, że została oszukana podczas wynajmu domku z Zakopanem. Kobieta straciła ponad trzy tysiące złotych. Ostrzegamy przed oszustami oferującymi na wynajem domki i kwatery w górach. Wysoki standard i niska cena nie idą ze sobą w parze.

Jak wynika z ustaleń, mieszkanka Hrubieszowa na portalu olx znalazła ofertę wynajęcia domku w w Zakopanem. Nawiązała kontakt z osobą, której dane były podane w ogłoszeniu. Po wstępnych ustaleniach wpłaciła zaliczkę w wysokości ponad trzech tysięcy złotych. Kobieta wraz z rodziną pojechała na miejsce, gdzie jak się okazało, że ma w ogóle takiego adresu, a sąsiedzi nic nie wiedzą na temat takiego gospodarza. Ogłoszenie zniknęło i nie można było nawiązać kontaktu z rzekomym właścicielem domku. Rozczarowana rodzina wróciła do domu i zgłosiła sprawę na policję – relacjonuje Edyta Krystowiak z hrubieszowskiej policji.

Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o ostrożność podczas zawierania umów oraz transakcji finansowych przez internet.

– Przestrzegamy przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach lub podszywać się pod właścicieli istniejących ośrodków wypoczynkowych. Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, zweryfikujmy ogłoszenie i właściciela obiektu. Przed wyborem kwatery warto przeczytać opinie i komentarze na jej temat. Jeżeli obiekt działa legalnie, powinien być zarejestrowany w Urzędzie Miasta. W przypadku Zakopanego na stronie internetowej Urzędu Miasta, w części przeznaczonej dla turystów, znajduje się zakładka: „Baza Noclegowa”. Tam możemy sprawdzić kwaterę działającą na terenie Zakopanego. Pozostałe obiekty możemy natomiast sprawdzić w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – wyjaśnia Krystowiak.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzykują się czystki w dyplomacji? Bartoszewski: Część się nie nadaje
Następny artykułLuksusowy kurort Norlana dla miliarderów. Powstaje na Bliskim Wschodzie