Inter Miami poprzedniego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych. Drużyna zajęła dopiero 14. miejsce w ligowej tabeli. Jednak w tym spisuje się dużo lepiej. Po siedmiu kolejkach plasują się na drugiej lokacie w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Dodatkowo awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jakim golfistą jest Michał Probierz? Selekcjoner o swoich umiejętnościach

Porażka Interu Miami w LM. Messi na trybunach

Inter Miami w pierwszym meczu 1/4 finału LM uległ meksykańskiemu Monterrey 1:2. Mimo braku w składzie Leo Messiego lepiej mecz rozpoczęli podopieczni Gerarda Martino, którzy po trafieniu Tomasa Avilesa wyszli na prowadzenie. 20-latek wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem drużyny z Miami.

Wraz z końcem pierwszej połowy skończyło się także wszystko, co dobre dla Interu. Najpierw w przeciągu czterech minut David Ruiz dwukrotnie został napomnianym żółtą kartką, a w konsekwencji musiał opuścić murawę. Gracze Monterrey wykorzystali grę w przewadze liczebnej. W 69. minucie Maximiliano Meza dobił strzał kolegi z zespołu, doprowadzając do wyrównania. Decydujące trafienie padło na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Jorge Rodriguez dostał piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem w długi róg zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Spotkanie z trybun oglądał Leo Messi, który zmaga się z urazem mięśniowym. Kapitan reprezentacji Argentyny nie pojawił się na murawie od 14 marca i rywalizacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Nashville SC. W tym meczu zdobył bramkę, a następnie musiał opuścić plac gry z urazem. W dalszym ciągu nieznany jest termin powrotu Leo Messiego na amerykańskie boiska.

Messi dołączył do Interu Miami w 2023. roku. W obecnym sezonie MLS 36-latek wystąpił w trzech spotkaniach, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.