A A+ A++

Wyniki comiesięcznej ankiety Steam pokazują jak obecnie wyglądają trendy wśród graczy. Po raz kolejny na szczycie tabeli dotyczącej procentowego udziału kart graficznych znalazł się średniopółkowy model NVIDII.

Marcowa ankieta Steam – karty graficzne

Valve opublikowało wyniki marcowej ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania. Wychodzi z niej między innymi to, że średniopółkowe GPU poprzedniej generacji NVIDII zyskuje na popularności wśród graczy. Według poprzednich wyników, GeForce RTX 3060 miał w lutym 6,17% udziału, co czyniło go najpopularniejszym GPU. Warto również dodać, że jeszcze w styczniu było to 4,98%. RTX 3060 odnotował zatem w lutym wzrost wynoszący 1,19%. Patrząc na mnogość innych modeli oraz wahania ich udziału, te 1,19% to naprawdę sporo. Jak się okazuje, RTX 3060 zyskał jeszcze na popularności, co pokazują wyniki ankiety Steam za marzec. W ubiegłym miesiącu udział tej karty wyniósł aż 6,92%, co daje 0,75% wzrostu.

Jak się okazuje, RTX 3060 zyskał jeszcze na popularności, co pokazują wyniki ankiety Steam za marzec.

Dla porównania, znajdujący się na drugim miejscu GeForce RTX 2060 ma 4,10% udziału, a więc względem lutego stracił 0,02%. Trzecie miejsce należy do GTX 1650, który ma 4,07% (-0,16%). Wygląda zatem na to, że w pecetach użytkowników Steam wciąż można najczęściej spotkać GPU poprzednich generacji NVIDII z niskiego oraz średniego segmentu.

CPU i wersje Windowsa

Co do procesorów to już drugi miesiąc, w którym wzrost udziału w komputerach z Windowsem notują jednostki Intela. Oczywiście kosztem CPU od AMD. Procesory Intela w marcu zostały wykryte wewnątrz 68,74% komputerów. Modele AMD stanowiły natomiast 31,22%. Znów wzrosła też liczba CPU posiadających 6 rdzeni (pod Windowsem). Obecnie jest to 35,69%. 

Co ciekawe na popularności wciąż zyskuje Windows 10, a udział Windowsa 11 spada. “Dziesiątka” w wersji 64 bit może pochwalić się wynikiem 56,28% udziału. Wynik dla Windowsa 11 to natomiast 43,05%. Najpopularniejszym zestawem wśród graczy jest komputer z 6-rdzeniowym procesorem, 16 GB pamięci RAM, kartą graficzną GeForce RTX 3060 oraz zainstalowanym systemem Windows 10 64 bit. 

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTL: Ciekawie w rywalizacji BKS-u i Rysic. Pierwszy mecz zakończył tie-break