A A+ A++

Niezależnie od tego, czy lubisz się stroić, czy chcesz się poczuć komfortowo w pracy, swetry męskie są jednym z najbardziej uniwersalnych elementów męskiej garderoby. Zatem z jakich materiałów robi się swetry?

Swetry męskie w męskiej szafie

Niezależnie od tego, czy w miejscu Twojego zamieszkania przeważnie jest 20 stopni poniżej zera, czy tylko 6 stopni, na każdą okazję znajdzie się sweter męski. W dzisiejszym wpisie analizujemy materiał i dopasowanie swetrów męskich, które już masz, i tych, których jeszcze nie kupiłeś.

Swetry męskie – tkaniny

Być może najważniejszym czynnikiem przy wyborze swetra jest dobór odpowiedniego materiału. Za lekko, a będzie ci zimno. Za ciężki i będziesz się pocić. Dziewięć razy na dziesięć naturalnych włókien będzie wyglądać lepiej, lepiej się czuć i będzie trwać dłużej niż swetry z materiału syntetycznego. Zwróć uwagę na nylon, sztuczny jedwab, poliester i tym podobne. Podczas gdy włókna syntetyczne mają swoje miejsce w Twojej szafie; to nie jest to. Włókna naturalne będą droższe, ale inwestycja w czasie będzie Ci dobrze służyć.

Swetry męskie z naturalnych tkanin

Wełna owcza – prawdopodobnie najczęściej używana tkanina na swetry poza bawełną. Istnieje wiele różnych typów, z których każdy ma różny stopień miękkości i ciepła. Najczęściej spotykane są merynos, szetlandy i wełna jagnięca (z pierwszego strzyżenia owiec). Merynos jest najdelikatniejszy, za nim plasuje się wełna jagnięca i szetlandy. Kiedy dorastałeś, a twój ulubiony sweter (taki, w którym twoja mama lubiła cię widzieć) swędził, to dlatego, że prawdopodobnie była to gruba wełna, jak szetlandy w porównaniu z gładkim merynosem.

Kaszmir – ta wełna, która pochodzi z kóz, jest uosobieniem luksusu. Niezwykle miękki, lekki, ciepły i delikatny – choć mniej niż myślisz. To jest dobra rzecz i zapłacisz za to niezłego grosza. Każdy mężczyzna zasługuje na radość z odczuwania kaszmiru na skórze. Jeśli nie kupisz go z innego powodu, pamiętaj, że kobiety uwielbiają kaszmir i każdy jego mężczyzna.

Bawełna – bardzo powszechny materiał. Trwałe, lekkie i fajne. To jest to, co nosisz wiosną i latem, aby odpędzić nocny chłód. Stosowany głównie w codziennym ubieraniu się, ale można go odpowiednio ubrać, jeśli jest dobrze wykonany.

Len – wyłącznie do noszenia w ciepłe dni. Lekkie, oddychające i wchłaniające wilgoć znacznie lepiej niż bawełna. Większość mężczyzn boi się lnu, ponieważ się marszczy, ale jest to częścią charakteru materiału, a także tego, jak pomaga zachować chłód.

Jedwab – rzadko można znaleźć swetry wykonane w 100% z jedwabiu, ale są one używane jako izolator i dodają odrobiny wyrafinowania. Jedwab jest miękki i trwały, ale dobrze zatrzymuje ciepło. Szukaj jej w połączeniu z innymi tkaninami.

Mieszanki – mieszanie powyższych materiałów sprawia, że ​​swetry są albo lżejsze i chłodniejsze, albo cięższe i cieplejsze, w zależności od zawartości procentowej materiałów. Połączenie wysokiej jakości materiałów, takich jak kaszmir, jedwab i wełna, pozwoli uzyskać bardziej wyrafinowany i elegancki produkt; podczas gdy połączenie tkanin z niższej półki, takich jak bawełna i len, pozwoli uzyskać bardziej szorstki, lżejszy i trwalszy produkt.

Jaki sweter męski wybrać?

Pierwszym aspektem dopasowania, jeśli chodzi o swetry, jest dekolt. Większość mężczyzn zna tylko kilka z nich. Oto jak wybrać najlepszy dla siebie.

Okrągły dekolt – nosi go 90% mężczyzn, ale naszym zdaniem mocno nadużywane. Rozpoznawany po pełnym okrągłym kołnierzu. Pierwotnie noszone przez wioślarzy, żeglarzy i członków załogi – stąd nazwa.

Dekolt w szpic – rozpoznawany po wycięciu w kształcie litery V przy dekolcie. Ten kształt litery V wydłuża mężczyznę, wizualnie nadaje mu wzrost i utrzymuje go w chłodzie. Pozwala również na pokazanie krawata, a także otwartego kołnierza w swobodnym otoczeniu. V-neck schlebia każdemu mężczyźnie i powinien być często noszony.

Golf – ten sweter nie przyciąga tak dużej uwagi większości mężczyzn, jak powinien. Spaceruj po wielu sklepach detalicznych i nigdzie nie znajdziesz męskiego golfa, podczas gdy są stosy dla kobiet. Nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego tak jest, skoro golf jest tak wszechstronnym elementem. Można ją założyć pod marynarkę na przyjęcie świąteczne lub nosić swobodnie samotnie na spacer po parku. Kluczem do jego noszenia jest odpowiednie zawinięcie szyi i nigdy niezakładanie go.

Podwijany dekolt – często mylony z golfem. Właściwie bardziej przypomina swojego kuzyna. Półrasa między golfem a okrągłym dekoltem. To połączenie obu. Zwykle ma wysoki kołnierz z lekko podwiniętym brzegiem. Jest z natury noszony na co dzień.

Szal – uwielbiany dzięki dodatkowej tkaninie owiniętej wokół szyi, która zapewnia wygodę i ciepło. Najczęściej występuje w kardiganach, ale można go również zobaczyć w innych formach. Noś go na co dzień, ubrany lub dla wygody jako zamiennik bluzy z kapturem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZanim w Trumpa uderzy jasny grom – wszystko jest jeszcze możliwe
Następny artykułPolicja Opole: Wejście na zamarznięty staw czy jezioro może zakończyć się tragicznie. Zachowaj ostrożność!