A A+ A++

Zanim w Trumpa uderzy grom – w perspektywie dzisiejszych doniesień. medialnych.

Na Florydzie kończy się dzień – wtorek, 12 grudnia… W Polsce niedługo będzie środa, 13 grudnia… Do rozgromienia Donalda Trumpa brakuje jednego tygodnia.

Najważniejsze wiadomości i doniesienia dnia dzisiejszego… “Impiczment” Trumpa.

Impeachment – to postawienie w stan oskarżenia, procedura parlamentarna służąca realizacji odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta, wiceprezydenta i innych funkcjonariuszy cywilnych w USA. 

Najpierw relacja Newsmax News –

“Trump: Impeachment Moves Causing Anger, But ‘I want No Violence’

Trump: Impeachment powoduje gniew, ale ja nie chcę przemocy.


“Prezydent Donald Trump, będący pod presją usunięcia z urzędu po oskarżeniu o podżeganie do naruszenia Kapitolu USA w zeszłym tygodniu, powiedział we wtorek, że próby jego impiczmentu są “absolutnie śmieszne” i powodują “ogromny gniew większości Ameryki”, podkreślając że nie chce przemocy. 

“Nie chcę przemocy,” – powiedział Trump dziennikarzom z mainstream media, którzy nie ustają w fabrykowaniu oskarżeń przeciwko niemu. “Jest to “kontynuacja największego polowania na czarownice w historii polityki”, powiedział Trump zanim opuścił Waszyngton, D.C., aby odwiedzić mur graniczny w Alamo, Texas.

Zapytany, czy czuje się odpowiedzialny za atak na Kapitol, Trump powiedział, że jego słowa do zwolenników w środę były “całkowicie odpowiedzialne”.

Słowa Trumpa pojawiły się po kilku dniach oblężenia Kapitolu, ale nie ma ich w wiadomościach i komentarzach większości stacji telewizyjnych i gazet.

Doradcy którzy przy nim zostali, wzywają prezydenta do wykorzystania ostatnich dni, dla podkreślenia głównych osiągnięć jego prezydentury, takich jak – ogromne obniżki podatków, jego wysiłki na rzecz wycofania przepisów federalnych i transformacji sądów federalnych, oraz ustabilizowanie polityki zagranicznej i wzmocnienia oporu przeciw Chinom.”

Od początku konfliktu w Waszyngtonie i zapowiedzi drugiego impiczmentu Trumpa, wbrew interpretacjom medialnym, prezydent nie złamał żadnych przepisów prawa, więc poważnego uzasadnienia impeachmentu w ogóle nie ma..

Kongresowi brakuje czasu, podstaw i głosów za nim, a jedynym punktem impeachmentu i usunięcia, byłoby uniemożliwienie Trumpowi ponownego ubiegania się o urząd. … Argumenty, że powinien podać się do dymisji są nie lada wyczynem obudnej kazuistyki Demokratów. 

Inwazja na Kapitol była szokującym wydarzeniem, ale atak na prezydenta jest szczytem nieprawości Kongresu.

Doniesienie 2021 Bloomberg News- 

“Pompeo: Trump Leaves Legacy of ‘Good Work’

Pompeo: Trump pozostawia dziedzictwo “dobrej roboty”

Sekretarz stanu Mike Pompeo stwierdził, że spuścizna prezydenta Donalda Trumpa jest więcej warta niż zamieszki, które mogą doprowadzić do jego impeachmentu po raz drugi. 

Pompeo powiedział, że spuścizna Trumpa nie zostanie określona przez zamieszki na Kapitolu USA, rzekomo podżegane przez prezydenta w celu obalenia jego przegranej w listopadowych wyborach.

“Historia zastanowi się nad dobrą robotą, jaką ten prezydent i nasza administracja zrobiła,” Pompeo powiedział we wtorek w wywiadzie na konserwatywnego Hugh Hewitt Show. “Te działania – rzeczywiste rzeczy, które się wydarzyły za prezydentury Donalda Trumpa, zostaną odzwierciedlone w sposób, który pokaże, że była to dobra praca wykonana w imieniu narodu amerykańskiego.”

Rola Trumpa w rzekomym podżeganiu tłumu jego zwolenników do marszu na Kapitol wywołała sprzeciw i oburzenie ze strony Republikanów i Demokratów w Kongresie, a także wielkich korporacji.

Najbardziej oburzeni byli jednak wodzowie i funkcjonariusze Partii Demokratycznej oraz szefowie BigTech, BigPharma i gigantów medialnych.

Dwóch sekretarzy gabinetu podało się do dymisji, powołując się na przemoc na Kapitolu. Ale Pompeo i inni najwyżsi urzędnicy bezpieczeństwa narodowego, przez ostatni tydzień kadencji Trumpa zamierzają pozostać na swoich stanowiskach.

“Spójrzcie na to, co się stało w środę, to było straszne. Wielokrotnie mówiłem, że wszyscy ludzie, którzy angażują się w taką działalność muszą być zidentyfikowani i ścigani; oni są przestępcami i powinni być traktowani jako tacy” – powiedział Pompeo.

Informacja Associated Press – 

“Pence Rules Out 25th Amendment to Remove Trump “

Pence wyklucza 25 poprawkę dla usunięcia Trumpa

“Wiceprezydent Mike Pence wyklucza powołanie się na 25 poprawkę Konstytucji mającą na celu odsunięcie prezydenta Donalda Trumpa od władzy, niecały tydzień po gwałtownych rozruchach na Kapitolu.

W liście wysłanym dziś późnym wieczorem do House Speaker Nancy Pelosi, D-Calif., Pence powiedział, że mechanizm nie powinien być stosowany “jako środek kary lub uzurpacji” i zarezerwowany dla przypadków ubezwłasnowolnienia medycznego lub psychicznego. Pelosi wezwała Pence’a do zapewnienia większości gabinetu i głosowania nad uznaniem Trumpa za niezdolnego do służby.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykuł„Oszczędnościowy” budżet miasta przyjęty jednogłośnie
Następny artykułTop Market zaprasza do Strzelec. Pierwszych 200 klientów zgarnie bony na zakupy