A A+ A++
Po raz 24 na terenach Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnym odbyły się Dni Rolnictwa, na które organizatorzy zapraszają mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich z całej Polski, rolników, producentów rolnych, firmy działające na rzecz sektora rolnego, doradców  i przedstawicieli instytutów badawczo-naukowych.
 

Zaprezentowano przede wszystkim wyniki doświadczeń polowych, nowe techniki i technologie upraw oraz odmian roślin. Oprócz tego będzie można zapoznać się z dobrymi praktykami z zakresu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, z dorobkiem hodowlanym w produkcji zwierzęcej,  a także innowacjami w obszarze rolnictwa 4.0.

Dla zainteresowanych dostępny jest nieodpłatny Przewodnik po Polu Doświadczalnym, zawierający informacje o zastosowanych zabiegach agrotechnicznych na poletkach, charakterystykę odmian roślin rolniczych, a także odmiany polecane do uprawy na obszarze Mazowsza.

Podczas Mazowieckiej Wystawy Zwierząt odbywa się konkurs, który ma uhonorować osiągnięcia mazowieckich hodowców zwierząt gospodarskich w oparciu o ocenę wartości użytkowej i hodowlanej zwierząt z regionu.

Wystawa maszyn, urządzeń i środków produkcji rolnej oferuje rolnikom nowości, bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach. Najlepsze maszyny, innowacyjne technologie, nowoczesne rozwiązania są nagradzane statuetką Hit Targowy.

Jak co roku nie zabrakło kiermaszu licznie przybyłych lokalnych wytwórców, producentów żywności, służący popularyzowaniu m.in. produktów wpisanych na Listę produktów tradycyjnych, zachowaniu pszczelarstwa i rynku miodu, kultywowaniu rzemiosła. Nowy konkurs na najlepszy produkt naturalny ma promować dziedzictwo kulturowe i żywność regionalną. Targi wspierają ich wytwarzanie, dystrybucję i ułatwiają sprzedaż.

Więcej zdjęć w naszej galerii:

(DK) plonsk24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozłóż wokół domu. Kuny już więcej się nie zbliżą
Następny artykułSkrzydlaty przyjaciel człowieka