A A+ A++

DOMARADZ / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego dbali o bezpieczeństwo na drodze, sprawdzając prawidłowości przepisów z zakresu transportu drogowego oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę skierowano na kierujących poruszających się samochodami ciężarowymi.

To kolejny raz, kiedy służby łączą swoje siły, doświadczenie i możliwości sprzętowe, by sprawdzić stan techniczny samochodów ciężarowych oraz to, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami.

Dzięki wspólnym służbom, policjanci i funkcjonariusze ITD mają więcej możliwości, by szybciej i sprawniej przeprowadzić kontrolę, co nie tylko pozwala na dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, skontrolowania czasów pracy kierowców, ale również na przeprowadzenie większej ilości kontroli w krótszym czasie.

Szczegółowe przepisy dotyczące pracy kierowców zawodowych, którzy poruszają się pojazdami wyposażonymi w tachografy, których zadaniem jest rejestrowanie funkcjonowania pojazdu, w tym wskazanie danych z prędkościomierza, rejestrację przejechanej drogi przez pojazd oraz pokazania aktywności kierowcy poprzez odnotowywanie okresu jego jazdy, odpoczynku, dyżuru czy też innej pracy. Na podstawie tego urządzenia, kontrolujący kierowcę widzą, czy wykonywana praca jest w zgodzie z przepisami, a sam kierowca dba o to, by być w pełni wypoczętym siadając za kierownicę.

Podczas takich kontroli sprawdzany był również szczegółowo stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, jak również to czy posiadają oni odpowiednie uprawnienia i dokumenty zezwalające na wykonywanie transportu drogowego.

Wypoczęty i trzeźwy kierowca, sprawny pojazd techniczny to podstawa, by na drogach naszego powiatu ruch drogowy odbywał się bezpiecznie.

źródło: KPP Brzozów


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOto czemu Szczęsny chce skończyć z kadrą. Jego ojciec mówi o życiu prywatnym
Następny artykułNuncjusz po ataku na szpital pediatryczny w Kijowie: gdzie są ich sumienia?