A A+ A++
Man drink beer while driving at night in the city dangerously, left hand drive system

Wyższe mandaty oraz wypłata alimentów dla rodzin ofiar wypadków drogowych, spowodowanych przez pijanych kierowców – taki plan ma polski rząd. Ministerstwo Infrastruktury informuje, że rozpoczęły się już prace legislacyjne. O większych konsekwencjach dla piratów zaczęto ponownie mówić po tragicznym wypadku, do którego doszło na Podkarpaciu. Zginęli tam młodzi rodzice, którzy jechali w aucie z 2,5-letnim synem.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 871 na trasie Stalowa Wola-Tarnobrzeg wstrząsnął całą Polską. Młodzi rodzice osierocili trójkę swoich dzieci po tym, jak uderzył w nich pijany kierowca. Samochodem podróżował z nimi 2,5-letni syn, który przeżył wypadek.

Po tej tragedii zaczęto znów głośno mówić o zaostrzeniu kar dla sprawców wypadków pod wpływem alkoholu lub przez piratów drogowych. – Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko także do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu – mówił premier Morawiecki cytowany przez tvn24.pl.

Sprawca wypadku byłby zobowiązany także do płacenia alimentów osobom, które ucierpiały w zdarzeniu lub straciły kogoś z rodziny. Ministerstwo Infrastruktury informuje także, że trwają prace nad podwyższeniem mandatów oraz składki OC w zależności od popełnionego wykroczenia. W projekcie ministerstwa znalazła się także propozycja konfiskaty auta kierowcom, którzy wsiadają za kółko mimo odebrania prawa jazdy.

Polska znajduje się w niechlubnym rankingu krajów z dużą liczbą nietrzeźwych kierowców. Według policyjnych statystyk tylko w 2019 roku na polskich drogach doszło do 1 655 wypadków (6,2% wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami), w których śmierć poniosły 192 osoby, a 2 015 osób zostało rannych.

Czy zgadzacie się z takimi propozycjami kar dla sprawców wypadków drogowych? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny kierowca potrącił człowieka i uciekł. Zostało srebrne lusterko
Następny artykułCentralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) – nowe obowiązki od 1 lipca 2021 r.