A A+ A++
fot. czestochowa.pl

Ale działania dopiero się rozpoczynają:

Barbara Pamuła-Wesołek: Sam program potrwa przez cały rok, czyli będzie to cykl warsztatów dla nauczycieli, właściwie dla wychowawców, psychologów i pedagogów szkolnych, którzy będą uczyli się umiejętności pracy z dziećmi w kryzysie emocjonalnym, pracy w sytuacji rozwiązywania konfliktów, reagowania na przemoc, przeciwdziałania uzależnieniom. Chcemy wyposażać naszych nauczycieli w umiejętności i dawać im zasoby, z których będą mogli korzystać w pracy z naszymi dziećmi


– mówi Barbara Pamuła-Wesołek, kierownik Referatu Zatrudnienia i Przeciwdziałania Uzależnieniom w naszym mieście. Pierwsza edycja Banku Dobrych Praktyk gościła w Częstochowie w 2019 roku. Powrót do tego programu wynika z zapotrzebowania szkół, które potwierdziły jego skuteczność i przydatne korzyści w pracy z dziećmi i młodzieżą.

fot. czestochowa.pl

Co dzieje się w trakcie zajęć?

Barbara Pamuła-Wesołek: Podczas tych warsztatów, oczywiście poza treningiem umiejętności, które będą pomocne później w pracy z dziećmi w szkole, nauczyciele czy pedagodzy mogą omawiać konkretne sytuacje problemowe u nich w szkole, które się pojawiają i mogą otrzymać propozycje pracy i propozycje rozwiązań tego problemu. Podczas kolejnego spotkania nauczyciel czy pedagog może powiedzieć, jakie efekty przyniosły te działania, które zostały zaproponowane, co się zadziało w tym konkretnym przypadku i albo zmodyfikować działania, albo powiedzieć, że rzeczywiście to przyniosło takie rezultaty, na jakie liczyli.

Przedsięwzięcie obejmuje całoroczny cykl szkoleniowy dla wychowawców w zakresie radzenia sobie z problemami agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży.

fot. czestochowa.pl

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w grupach liczących kilkanaście osób.

Jakub Stadnicki: Bezpieczna grupa rówieśnicza jest tym czynnikiem chroniącym, który bardzo dobrze działa, jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne młodzieży, ale też naszych dorosłych. W związku z tym metody, po które my sięgamy, metody dramowe mają na celu głównie dać doświadczenie bezpiecznego bycia w grupie, a przy okazji tematy, które się pojawiają na takich warsztatach czy to tematy odrzucenia rówieśniczego, czy zachowań ryzykownych, radzenia sobie z emocjami czy ze stresem są takimi tematami, które pojawiają się też obok tego głównego celu, czyli budowania bezpiecznej grupy rówieśniczej

– dodaje Jakub Stadnicki, trener warsztatów profilaktycznych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWieluń: Samorządy będą współpracować w sprawie wspólnej strategii rozwoju
Następny artykułPoczta Polska i Orlen wycofują najnowszy numer “Nie” ze sprzedaży. “Okładka przekracza wszelkie granice”