A A+ A++

Kochasz muzykę? Nie boisz się wyzwań? Śpiew to Twoja pasja? Dołącz do Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tegoroczny nabór jest otwarty – nie trzeba być studentem tej uczelni ani mieć wykształcenia muzycznego. Przesłuchania odbędą się 20, 21 i 25 października.

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni poszukuje nowych chórzystów. W przesłuchaniach może wziąć udział każdy, kto nie boi się wyzwań, lubi poznawać nowych ludzi i kocha muzykę. Kandydaci nie muszą być studentami Uniwersytetu Morskiego i znać nut. Nie trzeba też mieć wykształcenia muzycznego.

Tegoroczny nabór do chóru akademickiego odbywa się pod hasłem „Wyśpiewaj się!”.

Przesłuchania zaplanowano 20, 21 i 25 października w godz. 18.00-19.30 w auli głównej Uniwersytetu Morskiego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu chóru.

O chórze

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego powstał w 2001 roku z inicjatywy studentów. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2019 roku wystąpił u boku słynnego śpiewaka operowego, włoskiego tenora Adrei Bocellego podczas jego koncertu w Ergo Arenie. W tym samym roku zespół zdobył złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare i zajął II miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż”. Wywalczył także srebrny dyplom w kategorii „chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy. W 2016 roku otrzymał srebrny dyplom w kategorii „muzyka ludowa i muzyka sakralna” na Międzynarodowym Festiwalu Canco Mediterrania w Barcelonie. W 2013 roku zdobył I miejsce w kategorii „chóry kameralne” na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Eišiškės. Natomiast w 2010 roku zajął I miejsce na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych. Na tym samym wydarzeniu doceniono również dyrygenta chóru.

Utwory w wykonaniu chórzystów z Uniwersytetu Morskiego znalazły się także na ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego.

W repertuarze chóru są utwory reprezentujące różne epoki – od średniowiecza po współczesność, od małych form a cappella po dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami śpiewacy regularnie uświetniają wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie – nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Zobacz także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGotowi na nowe dowody. Od 7 listopada – z odciskiem palca
Następny artykułPorozmawiaj z pszczelarzem i poznaj świat zapylaczy