W 2022 roku Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe obchodzi jubileusz 75-lat istnienia. Z tej okazji reaktywowano mistrzostwa kraju klubów należących do Zrzeszenia w różnych dyscyplinach sportu. Ostatni raz tego typu zawody odbyły się 17 lat temu.

W sobotę, 22 stycznia b.r., gospodarzem reaktywowanych po długiej przerwie zawodów był Tomaszów Lubelski. Ze względu na trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu część klubów zrezygnowała ze startów. W zawodach wzięły udział reprezentacje pięciu województw. Na linii startu nie zabrakło zawodników LKS Witów ski.

Wśród biegaczy narciarskich reprezentujących klub z Mszany Górnej najlepsze miejsca wywalczyli:

– w kategorii seniorka: Ewelina Kołodziej – 2 miejsce,

– wśród juniorek: Wioleta Opyd – 2 miejsce,

– juniorki młodsze:  Aleksandra Kołodziej – 1 miejsce, Patrycja Smoter – 2 miejsce,

– w kategorii do 13 lat: Wojciech Dawiec – 3 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej LKS „Witów ski” w Mszanie Górnej zajął 2 miejsce, za klubem z Tomaszowa Lubelskiego.

17 lat temu klub z Mszany Górnej wywalczył w tych zawodach 1 miejsce. W tym roku, z różnych powodów, nie wszyscy zawodnicy mogli wystartować w terminie zaplanowanym przez organizatorów, co zmniejszyło szanse na wygraną.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych zawody zostały przeprowadzone w sposób bardzo okazały, stosownie do jubileuszu.

Źródło: UG Mszana D.