Wysokie loty tyczkarzy

21.06.2021

autor: UM Łęczyca (mk2)

Wysoką formą popisali się startujący w Mityngu Kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim tyczkarze MKLA Łęczyca. Zwyciężył z najlepszym wynikiem sezonu Krystian Nowakowski (3.90 m). Trzecie miejsce zajął Filip Dudka (3.70 m), czwarte Eryk Sewiło (3.60 m), piąte Hubert Woźniak (3.60 m), ósme Jakub Żelechowski (3.30). Wszyscy podopieczni trenera Roberta Kubiaka poprawili rekordy życiowe.

W konkursie kobiet Natalia Bieniak z wynikiem (2.70 m) zajęła ósmą pozycję.

Maciej Wawrzyniak zajął pierwsze miejsce w rzucie dyskiem seniorów (36.96 m) i drugie w pchnięciu kulą (12.99 m). Dominik Nowakowski uzyskał najlepszy wynik sezonu w trójskoku (12.69 m).

Płotkarze w roli głównej

Startem w Il Memoriale Marka Zarychty w Płocku zakończyli zawodnicy MKLA Łęczyca sezon kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się płotkarze w biegu na 110 metrów przez płotki. W roczniku U-20 zwyciężył Jakub Florczak (15.08 s). Bieg U-18 wygrał z rekordem życiowym Hubert Woźniak (15.44 s), drugi był Dominik Bauer (15.74 s), trzeci Jakub Żelechowski (16.80 s).

Dobrą formę potwierdził drugi w skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny (195 cm) oraz Dominik Nowakowski, trzeci w trójskoku (12.70 m) i czwarty w skoku w dal (6.30 m).

tekst i zdjęcia: MKLA Łęczyca