A A+ A++

Nie można automatycznie przyjąć, że pracownik celowo opóźnia odbiór awizowanej przesyłki z wypowiedzeniem umowy. Dniem dokonania wypowiedzenia jest wtedy data odbioru listu.

– Wysłaliśmy pracownikowi wypowiedzenie. Zostało awizowane w przedostatnim dniu miesiąca, ale pracownik odebrał je z poczty drugiego dnia kolejnego miesiąca. Wiemy, że w międzyczasie był w miejscu swojego zamieszkania. Zresztą 1. i 2. dnia miesiąca przyszedł do pracy, więc mógł odebrać je wcześniej. Od kiedy należy liczyć wypowiedzenie (miesięczny okres)? – pyta czytelniczka.

Dniem dokonania wypowiedzenia jest dzień odbioru przesyłki. Nie można przyjąć obowiązku pracownika podejmowania awizowanych przesyłek natychmiast po otrzymaniu awiza.

Treść do wiadomości

Oświadczenie woli jest złożone z chwilą, gdy doszło do drugiej strony (pracownika) w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Nie oznacza to, że pracownik musi przeczytać pismo w sprawie wypowiedzenia – wystarczające jest stworzenie faktycznej możliwości zapoznania się z nim. Taka możliwość musi jednak zaistnieć.

Możliwości zapoznania się z treścią oświadczenia prz…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMężczyzna uciekł do lasu. Chciał rzucić się pod pociąg, wysłał znajomym zdjęcie z torowiska
Następny artykułCzy rząd podjął działania, żeby uszczelnić system po wycieku maili? Cieszyński: takie prace są prowadzone