A A+ A++

8 czerwca 2024 roku, około godziny 10:58, służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie między Nową Wsią Niechanowską a Kędzierzynem, w gminie Niechanowo. Na miejsce natychmiast zostały wysłane zespoły ratownicze, w tym jednostka z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie oraz ochotnicza straż pożarna z Niechanowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się, ale pozostały na kołach. W obu pojazdach znajdowali się tylko kierowcy, którzy na szczęście byli poza pojazdami i nie potrzebowali pomocy w wydostaniu się z rozbitych aut. Jedno z pojazdów znajdowało się na jezdni, drugie zaś wylądowało na przydrożnym polu.

Akcja ratownicza skupiła się na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców, który wymagał interwencji medycznej. Strażacy podjęli także działania mające na celu odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, co jest standardową procedurą mającą na celu zapobieganie ewentualnym pożarom lub innym niebezpiecznym sytuacjom wynikającym z wycieków płynów eksploatacyjnych, których na szczęście nie stwierdzono.

Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego, obaj kierowcy zostali poddani szczegółowym badaniom. Jedna osoba, z powodu stanu zdrowia, została zabrana na SOR w celu dalszego leczenia i obserwacji.

Źródło: straż pożarna

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybieramy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21.
Następny artykułZnaleziono dwa koty zamknięte w plastikowym kuble. Poszukiwany sprawca!