A A+ A++

Wybory do Europarlamentu w Lubuskiem wygrała Platforma Obywatelska, zdobyła blisko 44 proc. głosów, miażdżąc PiS. Trzecią partią w regionie jest Lewica z blisko 10 proc. poparciem. Rozczarowaniem są wyniki Trzeciej Drogi. W okręgu będzie tylko dwóch europosłów.

W Lubuskiem frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego okazała się fatalna, wyniosła nieco ponad 34 proc. i stanowi jeden ze najsłabszych wyników w kraju – obok Opolszczyzny oraz Warmii i Mazur. Jak wygląda to w praktyce? Spośród  750 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania do urn poszło nieco ponad 266 tys. osób. W Zachodniopomorskiem, z którym Lubuskie tworzy wspólny okręg, frekwencja wyniosła ponad 39 proc., głosowało blisko pół miliona mieszkańców. 

Największe poparcie w regionie zdobyła Koalicja Obywatelska (43,76 proc.). Głosowało na nią 115 948 wyborców. Prawdziwą lokomotywą okazał się Bartosz Arłukowicz, który startując z “jedynki”, zebrał rekordowe 264 tys. głosów w całym okręgu, zgarniając średnio co trzeci głos. Wywalczył jeden mandat. Arłukowicz w Lubuskiem dostał 65 tys. głosów, blisko dwa razy tyle, co druga na liście poseł Elżbieta Polak. Była lubuska marszałek dostała 42 tys. głosów w całym okręgu oraz ponad 33 tys. głosów w samym Lubuskiem. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPerfect Dark oczaruje nas klimatem? Znamy podstawy historii i spoglądamy na efektowne ujęcia
Następny artykułНардеп Вениславский: В Украине не планируют вводить электронные повестки