A A+ A++

Znamy wyniki najnowszego rankingu uczelni wyższych “Perspektywy 2024”. Tytuł najlepszej uczelni w kraju odzyskał Uniwersytet Warszawski. Są też zmiany w notowaniach Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego.

To jubileuszowa, bo 25. edycja rankingu. Powstaje na podstawie ocen w kilku kategoriach. To prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie. 

– Najważniejszymi odbiorcami naszego rankingu są oczywiście maturzyści. Chcemy ułatwić młodym ludziom wybór kierunku studiów i uczelni – podkreśla Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji „Perspektywy”, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Ale Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to także swego rodzaju „fotografia” polskich uczelni, zrobiona pod nieprzypadkowym kątem. Fotografia, która pomaga nam określić, w jakim miejscu jesteśmy, co powinniśmy poprawić, na co zwrócić szczególną uwagę w kolejnych latach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie CASI w Hongkongu z udziałem specjalistów ds. zrównoważonego finansowania z 20 krajów azjatyckich
Następny artykułPonury lipiec dla czterech znaków zodiaku. Gwiazdy nie będą dla nich przychylne