A A+ A++

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Do czerwcowych egzaminów podeszło 343 tys. uczniów. Pierwotnie testy miały odbyć się w kwietniu, ale przez epidemię koronawirusa zostały przełożone. W ich trakcie obowiązywał reżim sanitarny.

Pierwszym sprawdzianem wiedzy nabytej w szkole podstawowej był ten z języka polskiego. Średni wynik krajowy to 59 proc. Przystąpiło do niego 8664 Lubuszan – ich średni wynik to 56,44 proc. (13. miejsce wśród województw).

CZYTAJ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2020. Za uczniami polski i matematyka: “Quo vadis” to superlektura, a zadania nie były trudne

Najwyższą średnią wyników z języka polskiego ze względu na obszar zdobyli uczniowie z Gorzowa (62,93 proc. – 1060 zdających) i Zielonej Góry (60,94 proc. – 1134 zdających), a najniższą z pow. wschowskiego (50,95 proc. – 386 zdających) i słubickiego (50,88 proc. – 438 zdających).

Średnia wojewódzka z matematyki to 41,93 (15. miejsce w kraju). Najlepiej wypadli zielonogórzanie (51,07 proc.) i gorzowianie (45,58 proc.). Na ostatnich miejscach znalazły się pow. strzelecko-drezdenecki (36,48 proc.) i ponownie pow. słubicki (36,26 proc.).

Zdecydowana większość uczniów w kraju (96 proc.) wybrała język angielski jako język obcy zdawany w ramach egzaminu. Średnia krajowa w tym roku to 54 proc., a wojewódzka 52,56 (10. miejsce). Absolwenci podstawówek z Zielonej Góry mieli średnią 60,69 proc., a ci z Gorzowa – 58,46 proc.. W pow. krośnieńskim średnia wyniosła 46,19 proc., w strzelecko-drezdeneckim – 44,88 proc..

Szczegółowe wyniki egzaminów ósmoklasisty znajdziemy TUTAJ.

Czas na szkołę średnią

Wyniki z egzaminów (uczniowie mogą sprawdzić je TUTAJ) odgrywają znaczącą rolę, jeśli uczeń pragnie dostać miejsce w dobrej szkole średniej. Punkty procentowe przekładają się na punkty rekrutacyjne, których maksimum to 100. Równie ważne są oceny końcowe, których przeliczenie wygląda identycznie jak w przypadku wyników egzaminów. Pod uwagę bierze się też takie kwestie jak wolontariat czy olimpiady i konkursy.

4 sierpnia o godz. 15 mija termin, gdy uczniowie muszą uzupełnić podanie do wybranej szkoły. Chodzi o zamieszczenie w nim wyników egzaminu. O tym, czy dostali się do niej, dowiedzą się 12 sierpnia. W dniach 13-18 sierpnia muszą dostarczyć do szkoły oryginały świadectwa oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoznań: Warta walczy o wejście do ekstraklasy
Następny artykułPrzed łódzkim sądem ruszył proces Masy, byłego członka grupy pruszkowskiej oraz świadka koronnego