A A+ A++

W ramach współpracy między miejskimi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi z Krakowa, Poznania i Warszawy, do stolicy Małopolski przybyły wyjątkowe pojazdy, w tym słynna “Księżniczka” z Poznania oraz warszawska “Parówka”.

“Księżniczka”, czyli poznański tramwaj 102Na, jest jednym z 65 wagonów przegubowych, które w latach 1970-1973 dostarczono do Poznania. Po ponad czterech dekadach służby, ostatni wagon tej serii, oznaczony numerem 71 i wyprodukowany w chorzowskim Konstalu pod koniec 1972 roku, stał się eksponatem muzealnym. Z kolei “Parówka”, warszawski tramwaj 13N, był charakterystycznym elementem warszawskiego krajobrazu przez ponad pół wieku, aż do końca 2012 roku.

W zamian za te zabytkowe tramwaje, Kraków przekazał swoim partnerskim miastom dwa inne historyczne pojazdy: wagon typu K, który udał się do Poznania, oraz tramwaj GT6, który został wysłany do Warszawy.

Krakowska Linia Muzealna, która jest popularną atrakcją turystyczną w okresie letnim, rozpoczęła swoją działalność 9 czerwca i będzie dostępna dla pasażerów aż do 22 września.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 10 czerwca musisz iść do urzędu. Sprawdź listę samochodów
Następny artykułSzubińscy lekkoatleci w medalowej formie