A A+ A++

Krakowska Wyprawka to zestaw upominków przekazywanych nowo narodzonym mieszkańcom, którego nie można nigdzie kupić. Teraz, w związku z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można je jednak wylicytować. Na nowych właścicieli czekają dwa komplety Krakowskiej Wyprawki.

Fot. materiały prasowe

Krakowska Wyprawka to wyjątkowy upominek, który od 2017 r. otrzymują najmłodsi krakowianie. Na wyprawkę, poza listem powitalnym od prezydenta miasta, składa się zestaw przydatnych drobiazgów – wyprodukowanych w Polsce, oryginalnych i nawiązujących do symboli oraz identyfikacji wizualnej miasta: komplet tekstyliów, grzechotka przypominająca znaną legendę o smoku wawelskim oraz książeczka w formie albumu. Wszystkie przedmioty spakowane są do specjalnie zaprojektowanego pudełka, które można wykorzystać ponownie do przechowywania „skarbów” swojego maluszka.

Zgodnie z przyjętymi zasadami warunkiem otrzymania Krakowskiej Wyprawki jest zameldowanie dziecka na pobyt stały w Krakowie oraz wypełnienie i złożenie w określonym czasie odpowiedniego dokumentu. Krakowscy rodzice polubili ten sposób witania nowych mieszkańców. Na ulicach, w komunikacji miejskiej, przy żłobkach i w innych punktach miasta bardzo często można spotkać dzieci w wózkach przykryte kocykiem we wzór opracowany specjalnie dla tego projektu. Niektórzy twierdzą wręcz, że ten dołączony do wyprawki kocyk, a także grzechotka – zabawka w kształcie smoka z owieczką zasługują na miano kultowych.

Wyprawki nie można nigdzie kupić. Teraz jednak, w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można ją wylicytować. Na licytację miasto przekazało dwa komplety tego wyjątkowego upominku. Linki do licytacji: pierwszy komplet tutaj, drugi komplet tutaj.


pokaż metkę


Autor:

Anna Latocha


Osoba publikująca:

Anna Duda


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2022-01-21


Data aktualizacji:

2022-01-21

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe Warzymice od Ronson. Odpowiedź na zielony trend i rosnące koszty eksploatacyjne
Następny artykułPrzez weekend utrzyma się zimowa aura [synoptyczna prognoza]