A A+ A++

Rossi dołączył do Yamahy w 2004 roku i łącznie spędził w jej barwach piętnaście sezonów, zdobywając dla marki z Iwaty cztery mistrzowskie tytuły. W 2011 roku przeszedł do Ducati, jednak po dwóch mało udanych sezonach ponownie wrócił pod skrzydła japońskiego producenta.

Po zakończeniu bieżącej rywalizacji Rossi pozostanie wierny Yamasze, ale przeniesie się do satelickiej ekipy Petronas SRT. Drogę w drugą stronę pokona Fabio Quartararo.

– Niedziela będzie szczególna, ponieważ przeżyliśmy wspólnie bardzo długą podróż – powiedział Rossi. – Nasza historia jest podzielona na dwie części i muszę podziękować wszystkim w Yamasze za danie mi kolejnej szansy po dwóch latach spędzonych w Ducati. Byłem wtedy dość mocno zdesperowany i kluczowy był powrót do fabrycznej ekipy.

– Drugi pobyt również był długi. Zwycięstw było mniej, ale i tak było to wspaniałe doświadczenie, pełne niezapomnianych momentów. Na pewno będę tęsknił za zespołem.

The Doctor w aktualnej tabeli widnieje dopiero na piętnastej pozycji. 41-latek opuścił dwie rundy w Aragonii. Wcześniej, podczas Grand Prix Andaluzji, po ponad rocznej przerwie stanął na podium, dojeżdżając w Jerez jako trzeci. Pytany o cele na finałowy akord sezonu 2020, odparł:

– Celem jest bycie konkurencyjnym. To ostatni wyścig sezonu. Moja pozycja w mistrzostwach nie jest zbyt istotna, więc po prostu chcę być szybki w ten weekend.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułXXX Sesja Rady Powiatu Sokólskiego
Następny artykuł[Informacja] Komunikat dot. zgłoszenia osób do komisji konkursowej – konkurs ofert na realizację zadania publicznego.