W inaugurującym rundę rewanżową spotkaniu z We-Met Kamienica Królewska zespół BSF wygrał w niedzielę u siebie 7:5. Hat-trickiem już w pierwszej połowie popisał się Łukasz Biel.

Po pierwszych 20 minutach spotkania wydawało się, że gospodarze zdominowali rywali na tyle, że dogranie drugiej części meczu będzie tylko formalnością. A minutę po przerwie strzelili jeszcze jednego gola, prowadząc w tym momencie już 6:1…

Ale przyjezdni nie zamierzali składać broni – tym bardziej, że zaczęły sprzyjać im okoliczności. Bochnianie już po niespełna pięciu minutach drugiej połowy mieli na koncie 5 fauli, co wymuszało ostrożniejszą grę w obronie, a jednocześnie każdy kolejny faul karany był przedłużonym rzutem karnym. I tak właśnie goście zdobyli drugą i trzecią bramkę, dokładając jeszcze czwartą z akcji.

Trener Antun Bačić, który przy dużej przewadze dawał już więcej pograć zawodnikom z „drugiego szeregu” (zadebiutował m.in. jego młody rodak – Ivan Petrovic) musiał zareagować – wziął czas, udzielił kilku wskazówek, a po powrocie na plac gry BSF rozegrał dosłownie kilkusekundową akcję zwieńczoną strzeleniem siódmego gola.

Rywale zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę, a w końcówce wycofywali bramkarza, stwarzając przewagę i budując kolejne groźne akcje pod bocheńską bramką. Wynik nie uległ już jednak zmianie i mecz zakończył się wygraną BSF.

Kolejny mecz w Bochni rozegrany zostanie 20 stycznia – BSF ABJ Powiat Bochnia zagra z ekipą Dreman Opole Komprachcice. Mecz będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

BSF ABJ Powiat Bochnia – We-Met Kamienica Królewska 7:5 (5:1)

7:5 – Brayan Mera 37′

W meczu sędziowie pokazali aż 6 żółtych kartek – wszystkie zobaczyli zawodnicy BSF: Wojciech Przybył, Arkadiusz Budzyn, Sebastian Leszczak, Ivan Petrovic, Minor Cabalceta i Adam Wędzony.