A A+ A++

Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Według nieoficjalnych danych wygrała je Koalicja Obywatelska. Eksperci szacują, jak wyniki wyborów przełożą się na liczbę uzyskanych w Europarlamencie mandatów. Wiemy, kto będzie reprezentował Dolny Śląsk.

Frekwencja w dzisiejszych wyborach wyniosła 39,7 procent i była niższa niż w 2019 roku, kiedy do urn poszło 45,68 wyborców uprawnionych do głosowania.

Największe poparcie uzyskała dziś Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 38,2 procent. Dalej było Prawo i Sprawiedliwość – 33,9 proc., Konfederacja – 11,9 proc., Trzecia Droga – 8,2 proc., Lewica – 6,6 proc., Bezpartyjni – 0,8 proc. i Polexit – 0,3 proc.

Jak te wyniki przekładają się na liczbę uzyskanych mandatów w Brukseli? Według nieoficjalnych danych KO zdobywa 21 mandatów, PiS – 19, Konfederacja – 6, Trzecia Droga – 4, a Lewica – 3.

Prognozy dla Dolnego Śląska są następujące: nasz region reprezentować będą Bogdan Zdrojewski i Andrzej Buła z Koalicji Obywatelskiej, Michał Dworczyk i Anna Zalewska z PiS, Michał Tyszka z Konfederacji oraz Krzysztof Śmiszek z Lewicy (dane za TVP 3 Wrocław).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDragon Age: The Veilguard – BioWare z pierwszym konkretnym materiałem. Filmowy zwiastun na zaostrzenie apetytu
Następny artykułW poniedziałek zamykają drogę. Zostaną uruchomione dwie linie zastępcze [INFORMATOR]