A A+ A++

Mieszkańcy mają dodatkowy czas, aby wziąć udział w konsultacjach dotyczących przebiegu drogi ekspresowej S10 na północnym Mazowszu i w okolicach naszego miasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedłużyła termin zakończenia konsultacji o tydzień, do 26 czerwca.

  1. Przedłużony czas konsultacji do 26 czerwca.
  2. Trzy warianty przebiegu S10 do wyboru.
  3. Prezydent Andrzej Nowakowski zachęca do głosowania.
  4. Najkorzystniejsze warianty dla miasta to W3 i V3.

W konsultacjach prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na temat trzech wariantów przebiegu drogi ekspresowej S10. Konsultacje te realizowane są przez warszawską spółkę Databout przy pomocy ankiet.

Prezydent naszego miasta, Andrzej Nowakowski, podkreśla wagę udziału w tych konsultacjach, mówiąc: „Zachęcam do głosowania, bo to nasza przyszłość, ale nie narzucam wyboru. Pustą ankietę można pobrać ze strony GDDKiA, wydrukować i samodzielnie wypełnić. Namawiam jednak do głosowania w zakreślony sposób. Zbudowanie drogi ekspresowej S10 obok Płocka skomunikuje nas z Warszawą oraz miastami na północy – z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Takie drogowe połączenie zawsze aktywizuje tereny inwestycyjne i jest impulsem do rozwoju gospodarczego, a wszystkim nam przecież na tym zależy.

Najkorzystniejszy dla naszego miasta jest wariant W3, który zakłada, że droga ekspresowa przebiegać będzie zaledwie pięć kilometrów na północ od granicy miasta. Alternatywne warianty przewidują przebieg trasy w pobliżu Goślic oraz Bielska.

Dodatkowo, mieszkańcy mogą wybrać jeden z trzech wariantów połączenia S10 z Trasą Tadeusza Mazowieckiego. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla naszego miasta jest wariant V3, który obejmuje budowę wiaduktu nad Rondem Otolińska oraz estakady nad Rondem Wojska Polskiego. Prezydent Andrzej Nowakowski apeluje: „Namawiam, by głosować i popierać najkorzystniejszy wariant S10 w ankiecie oznaczony, jako W3 oraz najlepsze połączenie z układem drogowym naszego miasta, czyli wariant V3.”

Ankiety można wypełniać zarówno online, jak i w formie papierowej, dostępnej w bezpłatnym wydaniu informatora społecznego MiastO! Żyje. Wypełnione ankiety można dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta lub wysłać na podany adres.

Nie zwlekajmy, czas na decyzję jest teraz! To, jak będzie wyglądać przyszłość naszej infrastruktury drogowej, leży w naszych rękach. Głosujmy!

Wg inf z: UM Płock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolski przyjmujący: Przyjemniej mija sezon we Włoszech niż w Polsce
Następny artykułNOWA KADENCJA ŁUKOWSKIEJ RADY SENIORÓW