A A+ A++

To pierwsze posiedzenie rady dzielnicy od wybuchu epidemii. Jest konieczne, bo burmistrza radni wybierają w głosowaniu tajnym, imiennym. Każdy z 25 członków rady dzielnicy musi podejść do urny i wrzucić swój głos.

Wybory na Targówku

Zbiorą się w tym celu w środę 29.04 o godz. 16. – Radni zostaną podzieleni na grupy i rozmieszczeni w siedmiu różnych pomieszczeniach na terenie urzędu. Będą mieli wszelkie środki bezpieczeństwa, jak maski i przyłbice – opowiada Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy.

Urna wyborcza stanie w sali konferencyjnej.Tutaj zgromadzi się też większość radnych, ale zostaną rozsadzeni daleko od siebie, jak uczniowie na egzaminach. – Ośmioro radnych, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia poprosili o specjalne środki, będzie uczestniczyło w sesji osobnych pomieszczeniach – mówi ustępujący burmistrz Sławomir Antonik. Ci radni będą mieli zapewnioną łączność online i kolejno będą wyczytywani do przyjścia do sali i wrzucenia swojego głosu. Niektórzy na głosowanie będą musieli zjechać windą, bo sale dla nich przeznaczono też na piętrze.

Wszyscy będą wyposażenie w maski i przyłbice, radni będą mieli też osobne wejście do budynku. We wtorek specjalnie ozonowano i dezynfekowano pomieszczenia, w których będą przebywać w środę.

To wszystko w wyborach, których wynik już znamy. Większość radnych poprze na stanowisko Małgorzatę Kwiatkowską, obecną wiceburmistrz. Rządzący dzielnicą są już tak pewni wyniku głosowania, że w treści uchwały o wyborze nowego burmistrza wpisali już jej nazwisko.

Małgorzata Kwiatkowska burmistrzynią Targówka

Kwiatkowska jest dziś zastępczynią i bliską współpracownicą ustępującego burmistrza Antonika. Rezygnuje on ze stanowiska, by zostać prezesem potężnej (kilkadziesiąt tysięcy członków) Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. – Informacja o tym, że obecny prezes postanowił przejść na emeryturę, wywołała u mnie zew, żeby zadbać o swoje – mówił niedawno „Stołecznej” Sławomir Antonik, który ze spółdzielnią związany jest od lat, łączył funkcję szefa jej rady nadzorczej z fotelem burmistrza Targówka. We wtorek w rozmowie z nami udodał: – Narasta mit rzekomych nieprawidłowości w dużych spółdzielniach. Chce ratować ich obraz medialny. Zamierzam wzmocnić politykę informacyjną, żeby członkowie spółdzielni wiedzieli, za co i komu płacą czynsze i dlaczego – mówi Antonik.

Małgorzata Kwiatkowska zapewne będzie kontynuatorką jego polityki w urzędzie. Tak jak ustępujący burmistrz jest mocno związana ze spółdzielnią, regularnie wychwalaną na łamach spółdzielczej gazety. Była też radną z ramienia komitetu spółdzielców, nazwanego „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”.

Targówkiem rządzi Koalicja Obywatelska w koalicji z czworgiem radnych wspieranych przez SM Bródno. Odebranie spółdzielcom stanowiska burmistrza oznaczałoby szybki ich zwrot w kierunku PiS (ma tylko jednego radnego mniej niż KO) i oddanie władzy w ręce partii Jarosława Kaczyńskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJakie plany mają sanockie instytucje kultury? Spotkanie w Sali Herbowej
Następny artykułZagraniczny oddział musi czasem pobrać polski podatek u źródła