W kolejnym meczu turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, grecka tenisistka Maria Sakkari (WTA 9) przegrała z Karoliną Pliskovą (WTA 17) z Czech. W ciągu 71 minut Pliskova zaserwowała siedem asów, utrzymując swoje zagrywki. Czeszka uzyskała dwa przełamania, a sama nie pozwoliła na stratę serwisu. W drugiej partii od 2:3 zgarnęła cztery gemy z rzędu. W sumie, Pliskova wygrała 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ostatecznie wygrała 6:2, 6:3 i przeszła do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z Chorwatką Donna Vekić.

W drugim meczu Amerkanka Coco Gauff (WTA 6) zmierzyła się z Weroniką Kudermetową (WTA 13). Mecz trwał aż dwie godziny i 45 minut. Gauff, która wcześniej prowadziła 6:2, 3:0, ostatecznie wygrała w trzecim secie tie breakiem 7:6(3). Wprawdzie Kudermetowa wykorzystała siedem z 16 break pointów, jednak Gauff okazała się bardziej skuteczna, zamieniając osiem z 10 szans na przełamanie. Było to drugie starcie tych tenisistek. Pierwszy mecz, w lutym w Dosze, wygrała Rosjanka 6:2, 3:6, 6:1.

Turniej w Stuttgarcie z pewnością jest bardzo mocno obsadzony. Do rywalizacji zgłosiło się aż osiem tenisistek z rankingu Top 10. Do tej pory odpadły już dwie z nich: Daria Kasatkina urwała tylko dwa gemy Pauli Badosie, a Maria Sakkari przegrała z Karoliną Pliskovą przy wynikach 2:6, 3:6. Pula nagród wynosi 780,6 tys. dolarów.

W następnej rundzie, Coco Gauff zmierzy się z Anastazją Potapową, natomiast Karolina Pliskova z Chorwatka Donną Vekić.