Świat tenisa czekał na ten moment pięć miesięcy. Pierwszy oficjalny turniej ruszył dziś.

Na początek Panie, w pierwszej rundzie imprezy w Palermo (Włochy, WTA International, kort ziemny, pula nagród 275 tys. dolarów) Donna Vekic (Chorwacja, 6) straciła tylko trzy gemy i pokonała 6:1, 6:2 Arantxe Rus (Holandia).

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) po przegranym pierwszym secie, później oddała tylko gema i ograła 5:7, 6:0, 6:1 Kristine Mladenovic (Francja). W trzech setach wygrały również zawodniczki gospodarzy Jasmine Paolini (Włochy) i Sara Errani (Włochy, WC). W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Kristyna Pliskova (Czechy) pokonała 6:4, 6:4 Marie Sakkari (Grecja, 3).

Pierwsza runda

Laura Siegemund (Niemcy) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:3, 6:4

Donna Vekic (Chorwacja, 6) – Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:2

Dajana Jastremska (Ukraina, 7) – Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 6:4

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) – Kristina Mladenovic (Francja) 5:7, 6:0, 6:1

Kristyna Pliskova (Czechy) – Maria Sakkari (Grecja, 3) 6:4, 6:4

Jasmine Paolini (Włochy) – Daria Kasatkina (Rosja) 5:7, 6:4, 6:4

Sara Errani (Włochy, WC) – Sorana Cirstea (Rumunia) 7:5, 1:6, 6:4

Elisabetta Cocciaretto (Włochy, WC) – Polona Hercog (Słowenia) 7:6(1), 6:3