W pierwszej rundzie Meridzie (Meksyk) Magda Linette (1) pokonała 6:7(2), 7:5, 6:2 Camilę Osorio (Kolumbia). W pierwszym secie najpierw Polka ma 3:2 i breaka, potem robi się 5:3 dla rywalki, ostatecznie jest tie-break. W nim od początku pełna kontrola Osorio. W drugiej parti Kolumbijka prowadziła 5:2 i miała dwa przełamania. Linette nie poddała się od tego wynkiu wygrał pięć gemów, broniąc po drodze dwie piłki meczowe. W trzeciej odsłonie od razu przewaga Magdy, uzyskała dwa breaki. Mogła zakończyć spotkanie przy 5:1 i serwisie. Rywalka jeszcze zdołała urwać gema. Po 162 minutach i trzeciej okazji dla poznanianki zakończono spotkanie. W drugiej rundzie zmierzy się z Panną Udvardy (Węgry)