Iga Świątek z łatwością pokonała Soranę Cirsteę w II rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze, zwyciężając ją 6:1, 6:1. Był to pierwszy występ Polki po Australian Open 2024, gdzie nie osiągnęła zadowalających dla siebie wyników. Triumf nad Cirsteą oznacza dla Świątek dziesiąte zwycięstwo z rzędu podczas turniejów WTA rozgrywanych w Dosze, gdzie wygrała dwie ostatnie edycje.

Pomimo wysokiego wyniku, pierwszy set spotkania nie był pozbawiony pewnych niespodzianek. W trakcie gry obie zawodniczki musiały zmierzyć się z uciążliwym hałasem, który wywołała parada paralotniarzy nad kortem. Komunikator telewizyjny zauważył, że parada zakłóciła skupienie zawodniczek oraz zaskoczyła sędzię Mariję Cicak.

Na szczęście, paralotniarze odeszli przed rozpoczęciem drugiego seta, pozwalając zawodniczkom skoncentrować się na grze w bardziej odpowiednich warunkach. Spotkanie zakończyło się już bez jakichkolwiek zakłóceń i od tego momentu zawodniczki mogły skupić się na swoim zawodzie.