Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dosze po pokonaniu Rosjanki Jekatieriny Aleksandrowej (WTA 19) wynikiem 6:1, 6:4.

W środę Iga Świątek stanęła do pojedynku z Rosjanką, która jest przeciwniczką bardzo niewygodną dla Polki. Bilans bezpośrednich starć między nimi wynosił 2:1 na korzyść Świątek, jednak oba zwycięstwa odniosła ona po zaciętych bojach trwających po trzy sety. Tym razem także należało się spodziewać trudnego spotkania.

Mecz rozpoczął się od szybkiego zagrożenia dla Świątek, która musiała bronić dwóch break pointów przy stanie 15:40. Jednakże dzięki dobremu serwowaniu zdołała doprowadzić do równowagi i wygrać pierwszy gem. Następnie Polka objęła prowadzenie 3:0, udanie wygrywając kolejne gemy.

Pierwszy set nie był zbyt skomplikowany dla Świątek, która grała rzetelnie, podczas gdy jej rywalka popełniała dużo błędów. Polka pewnie wygrała pierwszą partię do 1. W drugim secie obie tenisistki miały trudności z wygrywaniem swojego podania. Świątek musiała bronić aż czterech break pointów, zanim w końcu udało jej się zdobyć kolejne przełamanie przy stanie 3:3. Mimo trudności, Iga Świątek zdołała wygrać drugą partię 6:4, zdobywając kluczowe przełamanie przy stanie 4:3. W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko (WTA 11) lub Białorusinką Wiktorią Azarenką (WTA 31).