A A+ A++

Jecek Celadyn, Renata Hejmo i Artur Kuchta to laureaci konkursu „Przełomu” na życzenia dla sąsiada. W piątek gościliśmy ich w redakcji. Konkurs organizowaliśmy w ramach prowadzonej od początku roku akcji „Poznaj swojego sąsiada”.

Spotkanie w redakcji Przełomu. Od lewej: Jacek Celadyn (z gazetą), Alfred Zabrzański, Grażyna Kaim (red. naczelna Przełomu), Artur Kuchta i Renata Hejmo

Zadaniem do wykonania było zaprojektowanie kartki z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada lub napisanie życzeń dedykowanych sąsiadowi.

Autorem projektu zwycięskiej kartki, która została wydrukowana i dołączona do całego nakładu jednego z majowych numerów „Przełomu”, jest Jacek Celadyn.

Jacek Celadyn (54 lata) mieszka w Trzebini, pracuje w szkole, w II LO, gdzie uczy informatyki i przedmiotów artystycznych. Jest też nauczycielem w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej. Jego pasją jest malowanie portretów. Część z nich będzie można niedługo obejrzeć na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie (od 1 sierpnia).

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Artur Kuchta (43 lata), mieszkaniec Chrzanowa, gdzie przeprowadził się kilka lat temu z Trzebini. Pracuje jako sprzedawca w lokalnym markecie budowalnym. Hobbystycznie tworzy satyryczne rysunki. Można je oglądać na Facebooku i Instagramie, na profilu: Artur Rysuje. Gdy nie pracuje i nie rysuje, lubi oglądać filmy (np. fantastyczne) i słuchać muzyki.

Renata Hejmo (59 lat), jest autorką wyróżnionego wiersza dedykowanego sąsiadowi. Pani Renata jest działaczką społeczną, założycielką Centrum Wolontariatu „Po sąsiedzku” w Chrzanowie, wolontariuszką w ośrodku dla uchodźców w Chrzanowie. Była nauczycielką j. francuskiego w szkole, obecnie uczy j. polskiego obcokrajowców.
Interesuje się kulturą francuską i wszystkim co z nią związane; kosmosem i osiągnięciami Polaków w tej dziedzinie; lubi robić zdjęcia nieba.

Na spotkanie w redakcji zaprosiliśmy również Alfreda Zabrzańskiego wyróżnionego w konkursie Złote Ręce Seniora. Laureatów tego konkursu uhonorowaliśmy na niedawnym pikniku nad Stawem w Kościelcu. Pan Alfred nie mógł w nim uczestniczyć, więc statuetkę przygotowaną dla każdego wyróżnionego seniora wręczyliśmy mu w piątek.

Alfred Zabrzański jako aktywny biegacz i pływak (z sukcesami w zawodach) zdobył wyróżnienie w konkursie Złote Ręce Seniora, w kategorii sportowiec.

O spotkaniu przeczytacie też w najbliższym wydaniu tygodnika „Przełom”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGroził ekspedientce i policjantom nożem. 35-latek z zarzutami
Następny artykułJak ciekawie spędzić czas na Mazowszu? Poznaj ciekawe przewodniki