A A+ A++

Co roku w Sejmie trwa dyskusja nad listą znanych osobistości lub profesji, które mają patronować kolejnemu rokowi kalendarzowemu. Okazją zwykle są czyjeś okrągłe urodziny lub rocznica ważnego wydarzenia. Rok 2021 decyzją Sejmu należy do kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza – oraz, o paradoksie, Konstytucji 3 maja.

Najwyższa więc pora, by się zastanowić nad patronami nadchodzącego roku 2022. W tej dyskusji pragnę zgłosić dwie kandydatury: księgowych oraz doradców podatkowych. Bez wątpienia bowiem przyszły rok będzie należał do nich. A wszystko dzięki Polskiemu Ładowi.

Ów dokument wraz z uzasadnieniem, który od przyszłego roku zmienić ma rozliczne obowiązki wobec państwa wymagane od przedsiębiorców i obywateli, zajmuje więcej niż ryzę papieru. Jest połowa września, te przepisy mają zacząć wywoływać skutki od początku przyszłego roku. Wymagają gruntownej analizy. Nieznajomość prawa szkodzi – głosi stara zasada. No to zanosi się na wielkie czytanie, i to koniecznie ze zrozumieniem. Każde słowo i przecinek mają znaczenie.

Wiemy już, że Polski Ład mocno skomplikuje i tak zagmatwany system podatkowy. Prowadzący działalność gospodarczą na ryczałcie albo w innej formie i będący wspólnikiem spółki zupełnie inaczej obliczy podatek i składkę zdrowotną z każdego z tych tytułów. Dobry księgowy przyda się nawet temu, kto prowadzi prostą działalność, dotąd rozliczaną bez większych komplikacji. Rozliczenie ulgi dla klasy średniej to zadanie, do którego będzie potrzebne kierunkowe wykształcenie. A koszt…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiał dość tego jak wygląda klatka schodowa. To co z nią zrobił zapiera dech!
Następny artykułRazer Wolverine V2 Chroma oficjalnie. Producent ulepsza kontroler