A A+ A++

Wdrażanie planów gospodarowania surowcem, jakim jest woda, retencja – zatrzymywanie wody na terenach miast i wsi regionu i przede wszystkim pozyskiwanie funduszy na ekoprojekty. Takimi tematami zajmowali dzisiaj (26.06.2024) gości, prelegenci w Mediatece 800-lecia.

Pozyskiwanie środków zewnętrznych jest bardzo ważne dla miasta. Jest to klucz do rozwoju. Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie jak Green Week mamy przyjemność gościć w Piotrkowie. Klimat dla naszego miasta jest tak samo ważny, jak dla całego świata, jest to jeden z priorytetowych tematów. Zazielenienie miasta, nowoczesne ciepłownictwo oraz retencja, ze względów oczywistych jesteśmy jeszcze na wstępnych koncepcyjnych etapach. Część projektów była realizowana dobrze przez naszych poprzedników, jednak dużo wymaga poprawy – mówił Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa.

Podczas prelekcji przedstawiono również założenia projektu LIFE Pilica, którego celem jest poprawa jakości wód w zlewni Pilicy oraz zwiększenie retencji. Projekt jest realizowany w większości z dofinansowania Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty przybliżające zagadnienia efektywnego pozyskiwania funduszy przez władze na ekologiczne projekty.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSmakuj w Rososzy – Kulturalna Impreza Plenerowa
Następny artykułGościnią Radia ZW była Anna Pabińska, przewodnicząca osiedla nr 6 w Wieluniu