Najważniejszy w tym roku meczu na Starym Kontynencie rozpoczął się punktualnie o godz. 21. Pierwsza połowa spotkania Anglia-Włochy w finale Euro 2020 na Wembley zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W drugiej części „Azzurri” wyrównali i na tablicy do końca regulaminowego czasu i dogrywki figurował remis 1:1. O losie spotkania musiały zdecydować karne, w których lepsi okazali się Włosi zwyciężając 3:2.

Saka nie strzelił! Donnarumma obronił! 3:2 dla Włochów!

Jorginho nie strzelił! Pickford obronił! Nadal 3:2 dla Włochów.

Sancho nie strzelił! Donnarumma broni! Nadal prowadzą Włosi!

Bernardeschi – 3:2 dla Italii.

Rashford nie trafia! Słupek! Nadal 2:2.

Bonucci – 2:2.

Maguirre – 2:1 dla Anglii!

Belotti nie strzelił! Pickford broni! Nadal 1:1.

Kane – 1:1.

Berardi – 1:0 dla Włochów.

120. minuta. Dogrywka bez rozstrzygnięcia!

O końcowym rezultacie zdecydują karne.

107. minuta. Okazja dla Włochów i odpowiedź Anglików

Groźny strzał, ale Pickford poradził sobie na raty. Anglicy odpowiedzieli kontratakiem. Tym razem popisał się włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma.

105. minuta. I część dogrywki bez rozstrzygnięcia

Czy druga odsłona przyniesie zwycięstwo jednej z drużyn?

90. minuta. I część dogrywki!

Piłkarze wznowili grę.

Do tej pory aż czterech włoskich piłkarz zobaczyło żółte kartki. Są to: Nicolo Barella, Leonardo Bonucci, Lorenzo Insigne, Giorgio Chiellini.

90. + 6. minuta. Dogrywka!

Doliczony czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. O losach finału zdecyduje dogrywka!

90. minuta. Sędzia doliczył czas!

Piłkarze spędzą aż sześć minut dłużej na boisku.

73. minuta. Okazja dla „Azzurrich”!

Włosi przed szansą! Berardi wychodził”1 na 1” z Pickfordem, ale przestrzelił.

67. minuta. 1:1! Gol dla Włochów!

Wielkie zamieszanie pod bramką Anglików! Ostatecznie Leonardo Bonucci z bliskiej odległości zadał decydujący cios.

62. minuta. Ależ okazja dla Włochów!

Płaski strzał Chiesy w długi róg, ale Pickford błysnął znakomitą interwencją! Angielski bramkarz uratował swoją drużynę.

46. minuta. Ruszyła druga połowa!

Piłkarze obu drużyn od razu ruszyli do boju. W tym meczu nie ma miejsca na statyczność!

45. + 4 minuta. Koniec pierwszej połowy!

Anglicy dowieźli prowadzenie do końca pierwszej części spotkania. Jak będzie w drugiej? Włosi jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

45. + 1 minuta. Włosi próbują!

Azzurri” zagrażali pod bramką Anglików, ale płaski strzał Verrattiego pewnie wybronił Pickford.

36. minuta. Odpowiedź Anglików!

Shaw zagrywał po ziemie w polu karnym, ale piłka nie znalazła adresata.

35. minuta. Okazja dla Włochów

Świetna indywidualna akcja Federico Chiesy! Zawodnik Juventusu uderzył zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka Pickforda.

19. minuta. Ożywienie Squadra Azzurra

Włosi spróbowali zaatakować. Wrzutka Insigne nie przyniosła jednak rezultatu.

14. minuta. Bezradność Włochów

Kolejny atak reprezentacji Anglii, który kończy się kornerem. Włosi nie są w stanie utrzymać się przy piłce na połowie rywali.

10. minuta. Anglicy znów zagrozili!

Włoscy defensorzy zażegnali jednak niebezpieczeństwo ok. 16 metra od bramki.

2. minuta. Anglia na prowadzeniu!

Co za początek gospodarzy! Luke Shaw strzela gola na 1:0. Ładną asystą popisał się Kieran Trippier.

Bez zaskoczeń

W obu jedenastkach nie ma większych zaskoczeń, zwłaszcza w ekipie włoskiej, która jest identyczna w porównaniu z półfinałowym meczem z Hiszpanią.

W zespole Southgate’a szansę od pierwszych minut dostanie Kieran Trippier, który w półfinale z Danią wszedł dopiero w trakcie dogrywki.

Składy

Włochy: 21-Gianluigi Donnarumma – 2-Giovanni Di Lorenzo, 19-Leonardo Bonucci, 3-Giorgio Chiellini (kapitan), 13-Emerson – 18-Nicolo Barella, 8-Jorginho, 6-Marco Verratti – 14-Federico Chiesa, 17-Ciro Immobile, 10-Lorenzo Insigne.

Anglia: 1-Jordan Pickford – 12-Kieran Trippier, 2-Kyle Walker, 5-John Stones, 6-Harry Maguire, 3-Luke Shaw – 19-Mason Mount, 4-Declan Rice, 14-Kalvin Phillips, 10-Raheem Sterling – 9-Harry Kane (kapitan).