Porażka siatkarzy WKS-u w II lidze. Wielunianie stracili pozycję liderów grupy trzeciej.

Podopieczni Bartłomieja Matejczyka mierzyli się na wyjeździe z Chełmcem Wałbrzych. Faworytami byli goście, aczkolwiek warto podkreślić, że tydzień wcześniej w meczu rozegranym awansem zespół z Wałbrzycha pokonał Bielawiankę Bielawa, która niedawno w doskonałym stylu ograła wukaesiaków.

Pierwszy set dla Chełmca, który wygrał do 19. Wieluńska drużyna wyrównała stan pojedynku, zwyciężając w drugiej partii do 22. Kolejne odsłony dla miejscowych – do 20 i 21. Tym samym ekipa z Wałbrzycha pokonała wielunian 3:1, co dla przyjezdnych oznaczało pożegnanie się z pozycją liderów i spadek na drugie miejsce. Co więcej, WKS nie może już sobie pozwolić na błędy. Jeśli chce zagrać w turnieju półfinałowym, to musi zdobyć komplet punktów w trzech ostatnich meczach. Chyba że potkną się kolejne drużyny tabeli. Nowym liderem grupy trzeciej został Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Wysoką formę potwierdzili Czarni Rząśnia w grupie drugiej. Tym razem pokonali 3:2 drugi zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki, choć nie było łatwo. Po dwóch setach goście z Tomaszowa prowadzili 2:0 (do 20 i 22). Czarni odwrócili jednak losy starcia, zwyciężając w kolejnych partiach do 22, 27 i 8. Zespół z Rząśni, który w tym roku jeszcze nie przegrał, zajmuje 6. lokatę w stawce.