Piłkarze WKS-u 1957 wywalczyli awans do IV ligi. Wieluński lider grupy III Klasy Okręgowej promocję zapewnił sobie po wyjazdowym zwycięstwie 5:1 nad Czarnymi Rząśnia. Mimo że do końca sezonu pozostały cztery kolejki, żadna drużyna nie ma szans na dogonienie wukaesiaków.
Pojedynek w Rząśni zaczął się dla gości fatalnie, bo miejscowi szybko wyszli na prowadzenie. Po chwili wyrównał Kamil Mituła, a na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 6. minucie Mikołaj Cyrus trafił na 2:1 dla wieluńskiej ekipy. Jeszcze w pierwszej połowie WKS 1957 zdobył dwie kolejne bramki, których autorami byli Kacper Nowakowski i Michał Wójcicki. Ten ostatni w drugiej odsłonie ustalił rezultat na 5:1 dla przyjezdnych.