Wisła Sandomierz zwyciężyła 2-0 (0-0) Wisłokę Dębica w spotkaniu 2. kolejki III ligi, gr. IV. Do przerwy był bezbramkowy remis. Z kolei w drugiej połowie gole strzelili Tomasz Wojcinowicz i Bartosz Klockowski. Po dwóch kolejkach Wisła jest liderem rozgrywek.

Pierwsza połowa meczu, choć miejscami emocjonująca, nie przyniosła bramek. Druga część była zdecydowanie lepsza w wykonaniu wiślaków. Początkowo to gospodarze mieli znakomitą okazję na objęcie prowadzenia, jednak próba w wykonaniu Dawida Sojdy, zakończyła się na bocznej siatce bramki. Piłkarze Wisły szybko odpowiedzieli. Strzał Krzysztofa Zawiślaka zdołał zatrzymać bramkarz rywali. W 55. minucie powracający po kontuzji Tomasz Wojcinowicz po dośrodkowaniu Macieja Kołoczka z rzutu wolnego trafił do siatki. Kilka minut później w kontrataku nieprzepisowo zatrzymany został jeden z wiślaków. Arbiter spotkania wyrzucił z boiska faulującego Dariusza Partykę. W końcówce spotkania wynik ustalił Bartosz Klockowski, który chwilę wcześniej zmienił Kamila Bełczowskiego.

8 sierpnia 2020, 17:30 – Dębica
Wisłoka Dębica 0-2 Wisła Sandomierz
Tomasz Wojcinowicz 55, Bartosz Klockowski 89

Wisłoka: 1. Kamil Dybski – 7. Dariusz Partyka, 4. Dominik Cabała, 28. Jan Pelc (54, 5. Paweł Remut) – 8. Kamil Rębisz, 16. Mateusz Prokop, 10. Damian Łanucha, 19. Sebastian Fedan (64, 25. Sebastian Pawlak), 23. Szczepan Kogut (63, 77. Patryk Zygmunt) – 9. Damian Lubera (54, 22. Tomasz Palonek), 11. Dawid Sojda (64, 99. Łukasz Siedlik).

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 7. Marcin Sudy, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab – 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 98. Maciej Kołoczek (72, 20. Mirosław Kmiotek), 8. Jakub Siedlecki, 11. Kamil Bełczowski (88, 26. Bartosz Klockowski) – 99. Jakub Mażysz (59, 5. Miłosz Matuszewski).

żółte kartki: Remut, Łanucha – Matuszewski, Kmiotek, Tyl, Bełczowski, Siedlecki.
czerwone kartki: Partyka (61. minuta, za faul), Remut (90. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).