Donna Vekić zwyciężyła w pierwszym ćwierćfinale singla kobiet na  po trzysetowym pojedynku z Lulu Sun.  Pierwszy set rozpoczął się pod dyktando serwujących. Oba zawodniczki były skoncentrowane i wygrane gemy na zwycięstwo wymagały sporych umiejętności. W końcowej fazie premierowej odsłony to Sun zaskoczyła wszystkich, wygrywając seta 7:5 i zbliżając się do półfinału.

Druga część spotkania obfitowała w mocne serwisy i skoncentrowane akcje z obu stron kortu. Vekić zdołała przełamać rywalkę i doprowadzić do seta, w którym odniosła zwycięstwo wynikiem 6:4.

Decydująca odsłona była już popisem Chorwatki. Świetnie serwowała, a jej gra na returnie pozostawiła rywalkę daleko w tyle. Sun nie zdołała odrobić strat i ostatecznie przegrała z Vekić 5:7, 6:4, 6:1. To dla Chorwatki pierwszy wielkoszlemowy półfinał, gdzie zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini lub Amerykanką Emmą Navarro.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News