Iga Świątek wraca do gry po dniu przerwy. W drugiej rundzie Wimbledonu zmierzy się z holenderką, Lesley Pattinama Kerkhove. Organizatorzy podjęli decyzję ws. jej spotkania.

Jakub Fordon

PAP/EPA
/ ANDY RAIN
/ Na zdjęciu: Iga Świątek

• Szok! Klęska trzeciej rakiety globu w Wimbledonie

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Wimbledonie w wielkim stylu. Polka w pierwszym secie pojedynku z Janą Fett wygrała do zera. Więcej problemów Chorwatka sprawiła jej w drugiej partii, ale ostatecznie raszynianka wygrała 2:0 (6:0, 6:3).

Po dniu przerwy 21-latka wraca do gry. Jej rywalką w drugiej rundzie będzie Lesley Pattinama Kerkhove. Holenderka udział w turnieju głównym zawdzięcza Dance Kovinić, która z powodu kontuzji zmuszona była wycofać się z rywalizacji.

30-letnia Pattinama Kerkhove pokonała w pierwszej rundzie Brytyjkę Sonay Karthal 4:6, 6:3, 6:1. Teraz czeka ją jeszcze trudniejsze wyzwanie.

Spotkanie Świątek – Pattinama Kerkhove odbędzie się na korcie numer jeden. Będzie drugim z kolei i rozpocznie się tuż po zakończeniu meczu Jordana Thompsona z Stefanosem Tsitsipasem. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów, to Polkę i Holenderkę zobaczymy mniej więcej około godziny 16:00.