Dla niego był to pierwszy taki mecz w roli szkoleniowca zabrzan. Po dwóch miesiącach pracy już wiem, że Zabrze żyje Górnikiem. Myślę, że to był mecz, jakiego oczekiwaliśmy. Trudny dla nas, bo w pucharze emocje grają dużą rolę. Potrafiliśmy je kontrolować– dodał.

Przyznał, że Janicki – wysoki środkowy obrońca – zaskoczył go swoim trafieniem z daleka.

W rywalizacji pucharowej wiele się może wydarzyć. Mieliśmy inne sytuacje łatwiejsze, a wpadło z takiej trudnej – stwierdził.

Trener Ruchu Jarosław Skrobacz zaznaczył, że Górnik był obiektywnie lepszy.

Jestem trochę zły o pierwszą połowę. Zagraliśmy nerwowo, niedokładnie. To oznaczało, że głowa nie pracowała, jak powinna. Gola straciliśmy w bardzo złym momencie – podsumował.

Mecz wywołał ogromne zainteresowanie. Bilety zostały wyprzedane, a wokół stadionu półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem  kłębił się tłum kibiców. Zgromadzone zostały też duże siły porządkowe.

Spotkanie nie było futbolową ucztą. Awans gościom zapewnił tuż przed przerwą mocnym uderzenie z dystansu obrońca Rafał Janicki.

Na boisku nie było widać tego, że chorzowianie są beniaminkiem 1. ligi, a goście – zespołem z ekstraklasy.

Pod koniec spotkania “zaiskrzyło” na trybunach między grupką fanów gospodarzy a pracownikami ochrony. W pewnym momencie przez murawę przebiegło dwóch kibiców. O spokój apelował spiker, co oklaskami przyjęła większość publiczności.

Po raz ostatni lokalni rywale zmierzyli się 21 lutego 2016. Wtedy, na otwarcie nowego stadionu Górnika goście wygrali ekstraklasowe starcie 2:0. Później oba zespoły grały w różnych ligach.