A A+ A++

V Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich gminy Końskie to już przeszłość. Tegoroczną Nagrodę Specjalną Burmistrza zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Przybyszowy, ale nagrodzonych w różnych kategoriach było wiele kół. Finał na Browarach dopełnił występ kapeli Warasy z Podhala, a zatem nie zabrakło góralskich przyśpiewek. Zobaczcie obszerną relację wideo oraz zdjęcia. 

REKLAMA

Koordynatorem przeglądu jest Anna Wiaderna z Koneckiego Centrum Kultury, ona też poprowadziła całe wydarzenie –„Rozstrzygamy konkursy, będzie też wręczona nagroda specjalna burmistrza. Dzisiaj czeka nas koncert zespołu „Warasy” z Podhala. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą się dobrze bawić” – mówiła nam Wiaderna.

Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się na koneckich błoniach o godzinie 17:00. W finale Przeglądu KGW udział wzięło dokładnie dziesięć kół z terenu gminy Końskie z miejscowości takich jak: Wincentów, Brody, Przybyszowy, Gatniki, Nieświń, Proćwin, Modliszewice, Przybyszowy, Nałęczów oraz Rogów.

REKLAMA

Burmistrz Obratański nie ukrywa swojej radości z zaangażowania społeczności gospodyń i mówi o tym czym kierowało się jury podczas przyznawania nagrody specjalnej –„Oprócz tego co się zdarzyło tutaj na scenie, pod namiotami jeśli chodzi o kulinaria to jury wzięło pod uwagę jeszcze jedną rzecz – element promocji regionu na zewnątrz, rozpoznawalność koła i zdolność do popularyzacji kół gospodyń wiejskich. A wiemy, że jedno z kół to częsty gość popularnych programów śniadaniowych… to po tym co powiedziałem oczywiste, że nagroda specjalna będzie dla KGW Przybyszowy”  – tłumaczy burmistrz Końskich.

Na plac przy zbiornikach wodnych z uwagi na dobrą pogodę, ale i ciekawą propozycję artystyczną pod postacią góralskiej kapeli przybyło wielu mieszkańców. Wśród nich znaleźli się też przedstawiciele władzy – oprócz wspomnianego burmistrza także jego zastępca Marcin Zieliński, a także Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek.

W trakcie folkowego święta częstowano też olbrzymim tortem przygotowanym z okazji jubileuszu, pięciolecia Przeglądów Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Końskie. Na scenie wręczono nagrody i wyróżnienia (ich listę publikujemy na końcu artykułu), a potem zawładnęła nią już góralska kapela „Warasy”. Natomiast pod sceną dominowały tańce w wykonaniu uczestników tego wydarzenia.  Zapraszamy do oglądania relacji wideo.

Scenka sytuacja i występ artystyczny: 

Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Przybyszowy, drugie „Ale Babki” z Wincentowa, a trzecie „Cepterki” z Modliszewic.

Konkurs kulinarny: 

Wszystkie koła otrzymały równorzędną nagrodę.

Nagroda specjalna burmistrza: 

KGW Przybyszowy.

Zachęcamy też do oglądania relacji z I etapu TUTAJ oraz z II etapu TUTAJ.

Zdjęcia:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTego nie dało się uniknąć. Legia pożegnała piłkarza. Wiemy, gdzie trafi