A A+ A++

5 czerwca 2024 roku w gmachu Teatru Słowackiego przy placu Św. Ducha 1 w Krakowie odbyła się Wielka Debata Edukacyjna „Przyszłość polskiej szkoły, czyli polska szkoła w przyszłości”. Wśród prelegentów i prelegentek była również Małopolska Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska.

Wydarzenie zostało zorganizowane, by w szerokim gremium porozmawiać o polskim szkolnictwie i edukacji. W debacie mogli zabrać głos wszyscy uczestnicy – nauczyciele, uczniowie, zaproszeni goście; m.in. – dr Aleksandra Korczak – ekspertka do spraw lektur szkolnych, wyróżniona w konkursie Nauczyciela Roku 2022, Violetta Kalka, Anna Schmidt-Fic z organizacji Protest z Wykrzyknikiem, koordynatorka akcji Wolna Szkoła, czy Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021. Perspektywę uczniów przybliżyli przedstawiciele samorządów uczniowskich i Młodzieżowej Rady Krakowa.

Jednym z elementów spotkania była ożywiona dyskusja na temat powołania Rzecznika Praw Ucznia. Prezentowano w niej wiele poglądów, pomysłów i opinii na tę kwestię a rozmowa przebiegała w dobrej atmosferze, dając nadzieję na wypracowanie wspólnego stanowiska.

Małopolska Kurator Oświaty – dr Gabriela Olszowska zwróciła uwagę na komunikację, na sztukę porozumiewania się. Mówiąc o prawach ucznia oraz nauczyciela, zaznaczyła, że kluczem do sukcesu jest rozmowa. „Motyw rozmowy, dialogu jest dzisiaj naczelnym motywem tego spotkania. Musimy ze sobą rozmawiać’ – stwierdziła.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJennifer Lopez już je nosi. Oto najmodniejsze dżinsy sezonu
Następny artykułDragon Age: The Veilguard to czysty single player. Twórca gry wyjaśnia nieporozumienie