A A+ A++

29 marca w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie nowy przepis, zgodnie z którym za wyjazd z kraju bez ważnego powodu Brytyjczycy będą musieli słono zapłacić.

Wielka Brytania – 5 tys. funtów za wyjazd z kraju

Obecnie wyjazd z Wysp możliwy jest tylko w wyjątkowych przypadkach, np. w celu wykonania pracy, leczenia, nauki czy uczestnictwa w pogrzebie bliskiej osoby. Brytyjczycy, by wyjechać, muszą wypełnić specjalną deklarację. Podpisem potwierdzają fakt, że są świadomi obostrzeń, a ich wyjazd możne zostać zaliczony do wyszczególnionych wyjątków. Za brak deklaracji na lotnisku grozi kara 200 funtów.

Niestety wielu Brytyjczyków nic sobie z tego nie robiło i mimo zaleceń rządu o nie opuszczaniu kraju, wciąż wyjeżdżało na urlopy.

Jeśli w czwartek Izba Gmin przegłosuje nowy projekt, to Brytyjczycy, którzy z kraju wyjadą w celach turystycznych – bez ważnego powodu, będą musieli zapłacić 5 tys. funtów grzywny, czyli ponad 26 tys. zł.

W projekcie rozporządzenia czytamy, że nikt nie może “opuścić Anglii, aby podróżować do miejsca docelowego poza Wielką Brytanią; podróżować do lub być obecnym w miejscu zaokrętowania w celu podróży stamtąd do miejsca docelowego poza Wielką Brytanią” bez uzasadnionego pretekstu.

Kara będzie dotyczyć tylko wyjazdów z Anglii, bo o przepisach koronawirusowych w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej decydują tamtejsze rządy.

Przyszłe łagodzenia obostrzeń na terenie WB będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i poziomu szczepień. Oficjalnie mówi się o otwarciu granic 17 maja, jednak w związku z trwającą w Europie trzecią falą epidemii koronawirusa, w pewnych kręgach już padły deklaracje, że bardziej możliwy termin to czerwiec.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAlgi morskie – na zdrowie i urodę
Następny artykułJakie są społeczne oczekiwania wobec projektu urbanistyczno-architektoniczego?