Kibice nad Wisłą czekają już na mecz Albania – Polska. To spotkanie jednak dopiero we wtorek. W poniedziałek wiele działo się w innych meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze – Chorwacja zremisowała ze Słowacją 2-2, Holandia rozbiła 6-0 Gibraltar, a Łotwa przegrała z Turcją po karnym podyktowanym w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Zobacz podsumowanie wieczornych spotkań.

A. Hložek 65′

Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Patrik Schick, który udowodnił, że wysoka forma, którą prezentował podczas mistrzostw Europy, nie była przypadkiem. W drugiej połowie piłkarz Bayeru Leverkusen zanotował asystę, za to z trafienia cieszył się Adam Hlozek.

Chorwacja – Słowacja 2-2

2021-10-11 20:45 | Stadion: Stadion Gradski vrt

Już w pierwszej połowie obie reprezentacje pokazały, jak ważne są stałe fragmenty gry. Najpierw po rzucie wolnym gola do Słowacji strzelił Ivan Schranz, a pięć minut później do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Andrej Kramarić.

Goście odzyskali prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą byłego skrzydłowego Lechii Gdańsk – Lukasa Haraslina, który z ostrego kąta uderzył między nogami bramkarza.

Po zmianie stron Chorwacja ponownie doprowadziła do wyrównania. W 71. minucie Luka Modrić znalazł dziurę w murze postawionym przez rywala, strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Estonia – Walia 0-1

2021-10-11 20:45 | Stadion: A. Le Coq Arena

K. Moore 12′

Walijczycy byli faworytami tego spotkania i już w 12. minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Kieffer Moore, wykorzystując ogromne – a przy tym kuriozalne – zamieszanie po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Była to jedyna bramka w tym meczu.

Holandia – Gibraltar 6-0

2021-10-11 20:45 | Stadion: Stadion Feijenoord

DO PRZERWY  3-0

Holendrzy rozpoczęli strzelanie w 9. minucie. Piłkę do siatki wpakował obrońca Liverpoolu – Virgil van Dijk – skutecznie główkując po rzucie rożnym. Po kilkunastu minutach było już 2-0 za sprawą Memphisa Depaya. Piłkarz FC Barcelona wprawdzie najpierw zmarnował rzut karny, lecz po chwili cieszył się z bramki.

Tuż przed przerwą – w czwartej minucie doliczonego czasu – Depay skompletował dublet po kolejnym rzucie karnym, który tym razem wykorzystał … czytaj dalej