A A+ A++

Widłak przez kilka lat pojawiał się na oesach jedynie sporadycznie, a na poważniej zajął się rajdami w 2021 roku, od razu mocno angażując się w mistrzostwach Europy.

Dwanaście miesięcy później świętował tytuł w ERC3. Wraz z Danielem Dymurskim wystąpił wtedy w siedmiu pierwszych rundach europejskiego czempionatu. Po tym sukcesie kierowca z Kielc musiał przerwać starty z powodów zdrowotnych.

Do rywalizacji – na próbę – wrócił podczas zeszłorocznego Rajdu Barum. Nie ukrywał wtedy, że celem będzie pełny comeback w sezonie 2024. Ten został właśnie potwierdzony. Widłak ponownie ruszy na odcinki specjalne mistrzostw Europy i powalczy w ERC3 dobrze sobie znanym Fordem Fiesta Rally3, choć tym razem w nowej wersji Evo. Obsługą programu i samochodu zajmie się stajnia VACAT Motorsport. Na prawym fotelu zmieniać się będą Daniel Dymurski – przed którym pracowity rok także z Jakubem Matulką – oraz Michał Marczewski.

Pierwszym występem Widłaka będzie Rajd Węgier, który zainauguruje sezon w FIA ERC 2024. Kampania zakończy się w październiku podczas Rajdu Śląska.

Czytaj również:

Polecane video:

Oglądaj: Osterrallye Tiefenbach 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTu narazie jest ściernisko, ale będzie…. obwodnica – FOTO
Następny artykułSudety a nie góry – wyrosły na Borku. Kiedy otwarcie nowego pawilonu?