A A+ A++

WhatsApp zaimplementuje niedługo ważną zmianę, co więcej, dotknie ona każdego użytkownika. Nie porozmawiasz bez wprowadzenia tych danych.

Serwisy społecznościowe bardzo często muszą dostosowywać swoje zasady do prawa panującego w danym kraju. Niektóre są bardziej restrykcyjne, a inne mniej. Według doniesień, WhatsApp planuje dodać nowy element, na który natkną się wszyscy użytkownicy w Europie. Jeżeli nie podamy tej informacji, to nie będziemy mogli korzystać z serwisu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Co się zmieni?

Europejscy użytkownicy mogą spodziewać się, że wkrótce na ich telefonach wyświetli się komunikat, w którym zostaną poproszeni o podanie swojej dokładnej daty urodzenia. Zmiana zostanie wprowadzona, ponieważ od niedawna WhatsApp jest dostępny dla osób od 13. roku życia (wcześniej było to 16 lat).

Chodzi o pewnego rodzaju deklarację, że spełniamy ten próg wiekowy. Będzie to konieczne do pełnego korzystania z serwisu. Data urodzenia ma być ukryta przed innymi użytkownikami, lecz po wpisaniu nie będziemy mogli już jej zmienić. Jest to zatem identyczne rozwiązanie, jakie wprowadzono swego czasu na Instagramie.

Serwis Gizchina przypomina, że wcześniej wystarczyło zaledwie zaznaczyć okienko, które pytało nas, czy ukończyliśmy 16 lat. Bez podawania konkretnej daty.

Mówi się, że osoby, które wcześniej zweryfikowały swój wiek, nie będą musiały po raz kolejny podawać daty urodzenia, gdy aktualizacja wejdzie w życie. Zmiana wynika z prawa wprowadzonego przez Unię Europejską, które ma na celu dbać o bezpieczeństwo młodych osób w sieci.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Młyńczak nowym wiceprezydentem Wrocławia
Następny artykułСнова на пару дней: Землю накрыли магнитные бури