A A+ A++

2024-02-12 21:46

publikacja
2024-02-12 21:46

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Zarząd Werth-Holz SA informuje, że podjął decyzję o zaangażowaniu Valians International w celu przeglądu wszystkich opcji strategicznych dla dwóch linii biznesowych Grupy, tj. dla drewnianej galanterii ogrodowej produkowanej przez spółkę-matkę w Pszczewie pod marką Werth-Holz (www.werth-holz.pl) oraz dla produkcji domów energooszczędnych prowadzonej przez spółkę zależną Enoviahaus, w fabryce na granicy polsko-niemieckiej (www.enoviahaus.pl).

W ocenie Zarządu w/w przegląd stanowi naturalny krok po organicznym rozwoju Grupy na przestrzeni ostatnich 15 lat. Zwłaszcza ostatnie 4 lata, wraz z początkiem kryzysu Covid-19, rosyjską agresją na Ukrainę i silnym wzrostem stóp procentowych, przyniosły duże zmiany nie tylko na poziomie gospodarki światowej i europejskiej, ale także w zakresie kosztów i cen, zachowania konsumentów oraz sytuacji konkurentów. Zmiany te stanowią nie tylko zagrożenie ale także szanse, którą Grupa Werth-Holz powinna wykorzystać.

W zależności od wyników przeglądu opcji strategicznych kierownictwo Grupy rozważy wszystkie ścieżki rozwoju, które mogą obejmować również nowego inwestora lub grupę nowych inwestorów (finansowych lub strategicznych) w branży galanterii ogrodowej lub w produkcji domów energooszczędnych.

Wszelkie aktualizacje dotyczące przeprowadzanego procesu będą podawane przez Spółkę do publicznej wiadomości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Źródło:Komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByła gwiazda “Pytania na śniadanie” wróci do pracy w TVP? Na jaw wyszły zaskakujące fakty
Następny artykułRosjanka obnażyła brutalną prawdę. “To jest straszne. Chcecie nas zabić?”