A A+ A++

Wejherowscy policjanci Klaudia Thiel i Krzysztof Dawidowski zostali uhonorowani przez Starostę Wejherowskiego za swoją odwagę i bohaterską postawę podczas akcji ratunkowej. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się uniknąć poważnych strat materialnych w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego.

Uroczystość w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym odbyła się dzisiaj uroczystość, na której wyróżniono dwoje policjantów z Wejherowa. Starsza posterunkowa Klaudia Thiel i starszy posterunkowy Krzysztof Dawidowski otrzymali wyrazy uznania za swoje heroiczne działania podczas pożaru, który miał miejsce pod koniec maja. Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek osobiście wręczył im wyróżnienia, podkreślając ich odwagę i skuteczność w działaniu.

Przebieg akcji ratunkowej

Pod koniec maja, dyżurny wejherowskiej komendy skierował Klaudię Thiel i Krzysztofa Dawidowskiego na miejsce pożaru w budynku wielorodzinnym. Na miejsce przybyli jako pierwsi i natychmiast przystąpili do działania. Najpierw sprawdzili budynek i odcięli dopływ prądu, aby zapobiec dalszym zagrożeniom. Następnie, korzystając z węża ogrodowego, weszli do zadymionego mieszkania przez okno. W kuchni zauważyli pożar, który zaczęli gasić. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu, pożar został opanowany jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia, policjanci przewietrzyli pomieszczenia, aby usunąć zadymienie.

Podziękowania dla bohaterów

W uroczystości w starostwie uczestniczyli również inni przedstawiciele lokalnych służb, w tym Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, inspektor Anna Kos, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, Krzysztof Chlebicki. Wszyscy obecni gratulowali policjantom za ich odwagę i profesjonalizm, podkreślając, że ich działania uratowały mienie znacznych rozmiarów. Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Andrzej Papke, również wyraził swoje uznanie dla bohaterskiej postawy funkcjonariuszy.

Znaczenie szybkiej reakcji

Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja służb ratunkowych w obliczu zagrożenia. Dzięki profesjonalizmowi i odwadze wejherowskich policjantów udało się uniknąć poważniejszych strat materialnych. Ich postawa jest doskonałym przykładem dla innych funkcjonariuszy i dowodem na to, jak istotna jest ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom.

Według informacji z: KPP w Wejherowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDruga edycja wakacyjnej gry miejskiej promującej budżet obywatelski wystartowała
Następny artykułStan twojego konta w ZUS po waloryzacji składek